Trwa ładowanie...
d4mn9de

Polacy pomagają Włochom w walce z koronawirusem. "Grazie Polonia!"

Włosi dziękują Polakom za pomoc w walce z koronawirusem. Lekarze z Polskiego Centrum Pomocy Medycznej i Wojskowego Instytutu Medycznego będą pomagać w szpitalu polowym w Brescii w Lombardii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Europie. Polacy pomogą Włochom
Koronawirus w Europie. Polacy pomogą Włochom (Twitter)
d4mn9de

W misji bierze udział 15 lekarzy, którzy spędzą w Lombardii 10 dni. Wcześniej udzielali pomocy m.in. ofiarom trzęsień ziemi, teraz polscy eksperci mają zajmować się głównie łagodnymi przypadkami koronawirusa. To ma odciążyć włoską służbę zdrowia, a polskim specjalistom pomoże ustalić, jakie kroki należy podjąć, gdy epidemia zaczyna narastać.

"Wiedza nt. możliwych do uniknięcia błędów organizacyjnych, podobnie jak posługiwanie się sprawdzonymi w praktyce rozwiązaniami dotyczącymi sposobów i metod leczenia najcięższych powikłań towarzyszących zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 jest dziś doświadczeniem, z którego należy wyciągnąć wnioski i przenieść w najdoskonalszej z możliwych wersji na polski grunt przed spodziewanym szczytem zachorowań" - podaje Wojskowy Instytut Medyczny.

Strona włoska już jest wdzięczna z powodu obecności Polaków. Aldo Amati, ambasador Włoch w Polsce spotkał się z personelem medyczny, przed wylotem. Misja wyleciała wojskową Casą.

Zobacz też: Reelekcja Andrzeja Dudy prawdopodobna. "Nie chciałbym być na jego miejscu"

Jak przekazała w poniedziałek Agencja Ochrony Ludności łączna liczba przypadków zakażenia koronawirusem przekroczyła 100 tysięcy. Do najnowszych danych zaliczono także osoby, które wyzdrowiały. Lokalne władze podkreślają, że liczba nowych przypadków COVID-19 stopniowo spada od pięciu dni.

d4mn9de

- W Lombardii zauważamy stopniowy spadek liczby zakażonych, ale przede wszystkim presji na pogotowie i wezwań karetek - przyznał szef wydziału do spraw polityki socjalnej we władzach regionalnych Giulio Gallera w rozmowie z Canale 5.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mn9de

Podziel się opinią

Share

d4mn9de

d4mn9de
Więcej tematów