Trwa ładowanie...

Polacy muszą zaświadczać, że na promie będą się właściwie zachowywać

• Szwedzki armator promowy Stena Line wprowadził na linii z Gdyni do Karlskrony wymóg podpisywania przez Polaków oświadczeń • Polscy pasażerowie muszą podpisać oświadczenie, że będą właściwie się zachowywać podczas rejsów rozrywkowych
Share
Polacy muszą zaświadczać, że na promie będą się właściwie zachowywać
Źródło: Wikipedia
d34fyjr

Szwedów podróżujących do Polski podobna procedura nie obowiązuje.

Jak stwierdziła w szwedzkim radiu SR Blekinge rzeczniczka Stena Line Polska Agnieszka Zembrzycka, - Polacy nie są narodem morskim, nie są przyzwyczajeni do pływania statkiem.

Według Stena Line podczas rejsów rozrywkowych na promach do Szwecji dochodziło wcześniej do zakłóceń ciszy nocnej.

d34fyjr

W tekście podpisywanego przez podróżnych oświadczenia znajduje się pouczenie m.in. o zakazie odtwarzania muzyki z własnego sprzętu. W dokumencie poucza się, że "pasażerowie, którzy zakłócają spokój lub nie przestrzegają prawa albo przepisów porządkowych, mogą zostać zatrzymani w areszcie (na promie) przez resztę podróży".

Jak przekazała Zembrzycka ze Stena Line Polska, nowa procedura obowiązuje jedynie na rejsach rozrywkowych z koncertami i zabawą w klubie nocnym, które odbywają się kilka razy w roku. Według niej chodzi o "przypomnienie o regułach związanych z bezpieczeństwem".

Jesper Waltersson, rzecznik Stena Line Szwecja, podkreślił, że nie ma planów, aby wymóg podpisywania podobnych oświadczeń został wprowadzony dla podróżnych ze Szwecji.

d34fyjr

Podziel się opinią

Share
d34fyjr
d34fyjr
Więcej tematów