Trwa ładowanie...
d3myra5
11-04-2006 12:10

Polacy krytykują sytuację na rynku pracy

Polacy mniej krytycznie niż przed miesiącem
oceniają sytuację na rynku pracy. Nadal jednak zdecydowana
większość ankietowanych - 78% (spadek o 6%) negatywnie ocenia tę sytuację. Zaledwie 4% ocenia ją
pozytywnie, a 15% uważa ją za przeciętną.

d3myra5
d3myra5

Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS wśród osób, które negatywnie oceniają sytuację na krajowym rynku pracy, 32% określa ją jako bardzo złą, 46% (spadek od marca o 4%) - jako złą.

Nieco mniej krytyczne niż przed miesiącem są również oceny sytuacji na lokalnych rynkach pracy: 21% badanych (spadek o 4%) uważa, że w ich miejscowości lub okolicy nie ma żadnej pracy, 48% (wzrost o 3%) sądzi, iż trudno tam znaleźć jakiekolwiek zatrudnienie.

Ponad jedna czwarta (26%) badanych jest zdania, że na lokalnym rynku pracy można wprawdzie znaleźć zatrudnienie, jednak niełatwo jest oáodpowiednią pracę. Co setny ankietowany (1%) twierdzi, że taką pracę można znaleźć bez większych problemów.

Pesymistyczne są przewidywania co do możliwości zahamowania bezrobocia w ciągu najbliższego roku. Osób spodziewających się poprawy sytuacji (17%) jest prawie tyle samo co przewidujących pogorszenie (15%). Ponad połowa (58%) uważa, że w najbliższym roku sytuacja na rynku pracy nie zmieni się.

d3myra5

Wśród osób mających zatrudnienie utrzymuje się lęk przed bezrobociem. Z możliwością utraty pracy liczy się obecnie 41% pracujących, w tym 14% ocenia to zagrożenie jako bardzo poważne. Ponad połowa (53%, spadek od marca o 3%) twierdzi, że nie grozi im utrata pracy.

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono w dniach 1-4 kwietnia 2006 r. na liczącej 1025 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. (eg)

d3myra5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3myra5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj