Trwa ładowanie...
polacy

Polacy jeszcze nigdy nie czuli się tak bezpiecznie. Padł rekord w sondażach

Ostatni sondaż CBOS nie pozostawia wątpliwości – Polacy czują się bezpiecznie nie tylko w swojej okolicy, ale także w całym kraju.
Share
Polacy jeszcze nigdy nie czuli się tak bezpiecznie. Padł rekord w sondażach
Źródło: Shutterstock.com, Fot: shutterstock.com
d3sfh78

Tak wysokiego wskaźnika poczucia bezpieczeństwa w Polsce nie odnotowano od marca 1987 roku, czyli od momentu, w którym zostało przeprowadzone pierwsze badanie CBOS. 95 procent badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną. Niewiele mniej, bo 86 procent badanych twierdzi, że Polska jest bezpiecznym krajem – to aż o 9 procent więcej, niż w ubiegłym roku. Większość Polaków (60 procent) nie obawia się, że padnie ofiarą przestępstwa.

Z uzyskanych przez CBOS informacji wynika, że w ciągu ostatnich pięciu lat, co siódmy Polak został okradziony. Co czternastemu włamano się do domu, mieszkania, budynku gospodarczego lub domku letniskowego. Ofiarą napadu padło 2 procent Polaków, a pobicia 3 procent. 4 procent ankietowanych to ofiary innego rodzaju przestępstwa, np. wandalizmu, zastraszania lub oszustwa finansowego.

W porównaniu z ubiegłym rokiem, odsetki utrzymały się na tym samym poziomie, z wyjątkiem kradzieży (odnotowano wzrost o 2 punkty procentowe).

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 30 marca – 6 kwietnia.

d3sfh78

Podziel się opinią

Share
d3sfh78
d3sfh78
Więcej tematów