Trwa ładowanie...
ds9k6nu

Polacy ewakuowani po pożarze hotelu w Malezji

Grupa 34 turystów z Polski ewakuowano z powodu pożaru hotelu na wyspie Tioman w Malezji. Spłonął niemal cały drewniany kompleks budynków. Luksusowy ośrodek przyjmował tylko zagranicznych gości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Malezja. Polacy ewakuowani po pożarze na wyspie Tioman
Malezja. Polacy ewakuowani po pożarze na wyspie Tioman (JBPM Pahang)
ds9k6nu

Pożar Berjaya Tioman Resort wybuchł w środę nad ranem lokalnego czasu. Anuar Hassan ze straży pożarnej w Pahang powiedział lokalnym mediom, że nikt nie został ranny.

Wśród ewakuowanych turystów była grupa Polaków. "Polacy z biura Rainbow utknęli na wyspie Tioman w Malezji. Płonie hotel i domki, w których spali. Koczują na plaży w środku w nocy, nie ma prądu i wody do gaszenia ośrodka, ogień niedługo może przejść na dżunglę" - napisała do nas przez platformę dziejesie.wp.pl pani Natalia, prosząc o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa swoim bliskim.

- Chodzi o 34 turystów z Polski. Nikomu nic się nie stało. Przetrwały też bagaże - mówi Wirtualnej Polsce Edyta Romanowska, rzecznik prasowy Rainbow Tours. Jej zdaniem turyści otrzymali pomoc.

- Rano zjedli jeszcze na terenie hotelu śniadanie, a później zostali zakwaterowani w obiekcie Amantioman, również czterogwiazdkowym. Turyści zostaną tam na dwie noce, bo wtedy kończy się program ich wycieczki. Nasz rezydent jest cały czas do ich dyspozycji - dodaje przedstawicielka biura podróży.

ds9k6nu

- Bezpośrednio nie otrzymaliśmy prośby o pomoc. Mamy jednak całodobowy dyżur konsularny i monitorujemy sytuację - mówi nam Ewa Suwara rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Tymczasem, jak podaje portal bharian.com.my, akcja gaśnicza trwała pięć godzin. - Pożar wybuchł prawdopodobnie przez butlę z gazem, a później objął również restaurację i inne pomieszczenia - relacjonuje miejscowy strażak.

Anuar Hassa dodaje, że początkowo z ogniem walczyło 25 pracowników ośrodka i strażacy ochotnicy. Pożar jest dogaszany.

google maps
Podziel się
ds9k6nu

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Dziwny wywód Marka Suskiego. Okazuje się, że nie zna ważnego punktu programu PiS

ds9k6nu

Podziel się opinią

Share

ds9k6nu

ds9k6nu
Więcej tematów