Trwa ładowanie...
500 plus
Łukasz Witczyk
05-10-2020 20:08

Polacy chcą zmian w 500 plus. Świadczenie tylko dla pracujących

Zmiany w 500 plus? Jak wynika z badania na panelu Ariadna dla WP i money.pl aż 62 proc. ankietowanych chce zmian we flagowym programie rządu Zjednoczonej Prawicy.

Zmiany w 500 plusZmiany w 500 plusŹródło: Wikimedia Commons
d27rmig

Zmiany w 500 plus. Świadczenie tylko dla pracujących?

W związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa coraz częściej pojawiają się głosy dotyczące zmian w programie 500 plus. Tych chcą zarówno pracodawcy, jak i same rodziny. W badaniu przeprowadzonym na panelu Ariadna dla WP i money.pl Polacy wypowiedzieli się na temat oczekiwanych zmian.

Z badania wynika, że 62 proc. ankietowanych Polaków poparłoby wprowadzenie zasady, aby 500 zł wypłacane miesięcznie na każde dziecko było jedynie tym rodzinom, w których co najmniej jeden rodzin pracuje. Z pełnym zdecydowaniem opowiedziało się za taką zmianą 43 proc. respondentów. Kolejne 19 proc. jest "raczej na tak".

Przeciwników takiej zasady łącznie jest jedynie 17 proc.. Tylko 7 proc. jednoznacznie odrzuca ten pomysł, a co dziesiąty pytany raczej jest mu przeciwny.

d27rmig

Zmiany w 500 plus. Wyborcy PiS chcą reformy

Z danych badania przeprowadzonego na panelu Ariadna wynika, że zmian w programie 500 plus chcą także wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Opowiada się się za nimi 56 proc. głosujących na tę partię. Nie jest natomiast zaskoczeniem, że aż 78 proc. liczących na modyfikację programu to zwolennicy Koalicji Obywatelskiej.

Zmian w 500 plus nie wyklucza rząd, choć do tematu pochodzi ostrożnie. Temat wywołuje wiele dyskusji wśród społeczeństwa. Gdy w programie "Money. To się liczy" wicepremier Jadwiga Emilewicz stwierdziła, że świadczenie 500 plus mogłoby przybrać formę bonu, ostro została skrytykowana choćby przez byłą premier Beatę Szydło i innych polityków obozu rządzącego. Była już wicepremier szybko wycofała się z tego pomysłu.

Rząd zapewnia, że program pozostanie w niezmienionej formie. Co najmniej do końca maja, kiedy kończy się kolejny okres rozliczeniowy 500 zł na każde dziecko będzie wypłacane każdemu na obecnych zasadach.

Przemysław Czarnek i LGBT. Michał Kamiński o zaskakujących słowach Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d27rmig
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27rmig
Więcej tematów