Trwa ładowanie...
d3myra5

Pół miliona złotych za cierpienie

Osobom, które w wypadkach straciły swoich
najbliższych, od 3 sierpnia będzie łatwiej dochodzić rekompensaty
za doznane krzywdy moralne. Odszkodowania mogą iść nawet w setki
tysięcy złotych - zapowiada "Gazeta Wyborcza".

d3myra5
d3myra5

Na polskich drogach co roku ginie 5-6 tys. osób. Setki ofiar pochłaniają też inne wypadki, np. katastrofy budowlane. Jednak do sądów rzadko trafiały sprawy o zadośćuczynienie za "cierpienie moralne" spowodowane śmiercią bliskich. Przepisy nie dawały rodzinom większych szans na ich wygranie.

Od 3 sierpnia sytuacja się zmienia. Do kodeksu cywilnego wchodzi bowiem przepis, na podstawie którego sąd może z łatwością przyznać najbliższym członkom rodziny zmarłego rekompensatę, także za cierpienie psychiczne związane z utratą partnera czy rodzica.

Na ile mogą liczyć rodziny ofiar wypadków? O tym zadecyduje sąd. Prawnicy szacują, że rodziny mogą wywalczyć wypłaty w wysokości od 20 tys. nawet do pół miliona złotych - pisze "Gazeta Wyborcza".

d3myra5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3myra5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj