Pół miliona w Generacji Gadu-Gadu
Już ponad pół miliona osób dołączyło do Generacji Gadu-Gadu – portalu społeczności internetowej, utworzonego w maju br. dla grupy użytkowników komunikatora Gadu-Gadu.
08.09.2005 | aktual.: 08.09.2005 07:38
Pod adresem http://generacja.gadu-gadu.pl można dopisać się do istniejących już grup tematycznych lub stworzyć własną i poznawać znajomych. Średnio codziennie do Generacji Gadu-Gadu dołącza ponad 4 tys. nowych osób.
Użytkownicy założyli już blisko 10 tys. grup. Można w nich porozmawiać niemal na każdy temat, wymienić opinie, kontakty, informacje, nawiązać znajomości i prowadzić dyskusje w większych i mniejszych grupach. Portal podzielony jest na kategorie: Hobby, Kibice, Klasa, Fachowcy, Języki Obce, We Dwoje, na które składają się szczegółowe podgrupy. Tematyka uzależniona jest tylko od pomysłodawców użytkowników.
Obok tak popularnych grup, jak muzyka (6 tys. osób), czy gry komputerowe (2,5 tys. osób), można spotkać również osoby interesujące się feng shui, kolekcjonowaniem kart telefonicznych, genealogią... W każdej chwili można dołączyć do grup interesujących się np. karierą, polityką, fotografią czy porozmawiać w grupach regionalnych skupiających mieszkańców danego miasta.
W dziale „We Dwoje” dużą popularnością cieszą się rankingi – TOP 30 Mężczyzn i TOP 30 Kobiet. Oprócz tych najczęściej wskazywanych przez innych użytkowników, możemy nawiązać kontakt z ponad 45 tys. osób szukających w ten sposób znajomości, nie tylko chwilowych, ale i dłuższych - partnera do rozmowy i zabawy...
Z kolei ponad 5 tys. osób zapisało się dotychczas do grupy „GG Języki”. Skupia ona wszystkich, którzy chcą uczyć się i doskonalić znajomość języków obcych. Znajdziemy tutaj wiele życzliwych osób, które pomogą nam przyswoić sobie nie tylko popularny język angielski, ale i japoński, grecki, czy chociażby afrykański suahili.
W dziale „GG Kibice” można dołączyć do sympatyków drużyn sportowych. W rubryce „GG Klasa” użytkownicy założyli ponad 3 tys. grup z podziałem na szkoły. W ten sposób można „przenieść się w czasie” i odnowić kontakt ze znajomymi ze szkolnej ławy sprzed lat. Jeśli szukamy porady specjalisty, warto zajrzeć do grupy „GG Fachowcy”, do której zapisało się już blisko 6 tys. osób. Z łatwością zasięgniemy tutaj opinii psychologa, nauczyciela i prawnika, a także znajdziemy kogoś, kto pomoże w przeprowadzce. To również doskonałe miejsce na znalezienie pracy.
Generacja Gadu-Gadu jest zintegrowana z komunikatorem GG (w wersji 7.0), dzięki czemu możemy w szybki i łatwy sposób przenieść się z poziomu komunikatora do portalu Generacji, znaleźć naszego rozmówcę i dołączyć do grupy, w której jest on już obecny. Dodatkową zaletą serwisu jest informacja, kto jest on-line, dzięki czemu wiadomo, z kim możemy w danej chwili porozmawiać.