Trwa ładowanie...

Pokonali islamskich terrorystów. W ich kryjówce odkryli tajemniczą kobietę

Irackie wojsko zdobyło kolejne pozycje Państwa Islamskiego w Mosulu. W grupie bojowników, którzy skapitulowali sfotografowano młodą dziewczynę o niearabskiej urodzie. Nieoficjalne źródła mówią, że jest to 17-letnia Europejka, która walczyła w szeregach ISIS.

Share
Pokonali islamskich terrorystów. W ich kryjówce odkryli tajemniczą kobietęŹródło: Twitter
dzztx2d

Według premiera Iraku Hajdera al-Abadiego siły rządowe wspierane przez żołnierzy kurdyjskiej peszmergi całkowicie wyzwoliły Mosul z rąk islamskich terrorystów już tydzień temu. Walki w zabytkowej części miasta trwają jednak dalej. W jednym ze zlikwidowanych punktów oporu odnaleziono młodą dziewczynę o jasnym kolorze skóry. Nie ma żadnych potwierdzonych informacji odnośnie do tego skąd pochodzi i jaką rolę w szeregach ISIS pełniła.

W mediach społecznościowych pojawiają się sprzeczne wersje na temat jej tożsamości. Pod tymi samymi zdjęciami w różnych wpisach można przeczytać, że dziewczyna jest Niemką, Rosjanką, Czeczenką i Jazydką. Według jednych źródeł była aktywną terrorystką, według innych odnaleziono ją w piwnicy jednej z kamienic opanowanych przez bojowników ISIS. Ze szczątkowych informacji, które docierają do mediów wynika, że w rozbrojonej grupie terrorystów było wiele osób z zagranicy, w większości z Czeczenii, Azji i kilka osób z państw europejskich.

Ofensywa przeciwko bojownikom Państwa Islamskiego w Mosulu rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Po przeszło dwóch latach walk o wyzwolenie rozległych terytoriów Iraku, zajętych latem 2014 roku, zaczęła przynosić pierwsze efekty. Dżihadyści wciąż nie dają za wygraną. W miarę jak tracili teren w Mosulu, dokonywali i dokonują niespodziewanych ataków na siły rządowe w innych regionach Iraku.

dzztx2d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzztx2d
dzztx2d
Więcej tematów