Trwa ładowanie...

Pokazała się na wizji z serduszkiem WOŚP

Prezenterka pogody poznańskiego oddziału TVP wystąpiła na wizji z przyklejonym do bluzki serduszkiem WOŚP. Jak podaje "GW" dzień później została zwolniona. Władze stacji zaprzeczają.

Share
Pokazała się na wizji z serduszkiem WOŚP. TVP zwolniło pogodynkę?
Pokazała się na wizji z serduszkiem WOŚP. TVP zwolniło pogodynkę?Źródło: Forumgwiazd / Forum, Fot: RM, Forumgwiazd / Forum
d175s3n

Z relacji pracowników poznańskiego oddziału TVP cytowanych przez "Gazetę Wyborczą" wynika, że decyzję o zwolnieniu Patrycji Kasperczak podjęła dyrektorka stacji po tym, jak zobaczyła, że pogodynka wystąpiła na wizji z serduszkiem WOŚP. - Dla wszystkich to był szok. Patrycja zapowiadała pogodę od 20 lat. Przeżyła wielu dyrektorów, nikt nie miał do jej pracy zastrzeżeń - mówi jeden z pracowników TVP.

Serduszko WOŚP to promowanie konkurencji

Z nieoficjalnych informacji dziennika wynika, że decyzję o zwolnieniu pogodynki uzasadniono faktem, iż finały WOŚP od kilku relacjonuje telewizja TVN, a co za tym idzie występowanie z logo fundacji na antenie TVP jest promowaniem konkurencji. Pracownicy, którzy sprzeciwiają się decyzji dyrektorki stacji Agaty Ławniczak, zbierają podpisy pod petycją o przywrócenie pogodynki do pracy.

Jak informuje "GW" WOŚP stało się przyczyną problemów jeszcze jednego pracownika poznańskiej TVP. Ławniczak miała dopatrzeć się nieprawidłowości w relacji z finału WOŚP w programie Teleskop. Po pierwszej emisji miała zażądać do dania do niej informacji o tym, że Jurek Owsiak wspiera Strajk Kobiet promujący aborcję. Wydawczyni programu Barbara Kożeniewska nie zgodziła się jednak na taką modyfikację.

d175s3n

"GW" powołując się na swoich informatorów w poznańskiej TVP, twierdzi, że niewykonanie polecenia może skończyć się dla reportera i wydawczyni karą w postaci obniżenia wynagrodzenia o 30 proc.

Powrót do szkół. Sławomir Broniarz o chaosie informacyjnym wokół szczepień nauczycieli

Zwolniona za serduszko WOŚP? Reakcja senatora

Do sprawy prezenterki odniósł się w mediach społecznościowych senator Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki. Polityk poinformował, że wysłał do prezesa TVP Jacka Kurskiego pismo, w którym zażądał wyjaśnienia sprawy i przywrócenia Patrycji Kasperczak do pracy.

"Prezenterka pogody Patrycja Kasperczak zwolniona z TVP Poznań, bo na wizji miała serduszko WOŚP. Decyzja dyrektor Agaty Ławniczak-Loby jest jak ze stanu wojennego. Wzywam prezesa TVP i przew. Rady Programowej TVP Poznań do wycofania tej haniebnej decyzji oraz ukarania winnych" - napisał Bosacki na Twitterze.

d175s3n

Pogodynka zwolniona za serduszko WOŚP? TVP zaprzecza

Oświadczenie w sprawie opublikowało na swoim koncie Twitterowym TVP3 Poznań.

"W związku z nieprawidłowymi informacjami Gazety Wyborczej oświadczam, że Pani Patrycja Kasperczak-Janas jest zatrudniona w Oddziale TVP S.A. w Poznaniu na podstawie umowy cywilnoprawnej jako redaktor odpowiedzialny dnia. Natomiast jej umowa dotycząca prowadzenia prognozy pogody wygasła z dniem 31.01.2021 r. z powodu upływu terminu, na który była zawarta"

TVP 3 Poznań poinformowała również, że zamierza podjąć kroki prawne wobec "Gazety Wyborczej".

Źródło: "Gazeta Wyborcza", Twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d175s3n

Podziel się opinią

Share
d175s3n
d175s3n
Więcej tematów