Trwa ładowanie...

Pogrzeb pięciu nastolatek w Koszalinie. Tak będą wyglądały uroczystości

Dziś o godzinie 11 w Koszalinie odbędą się uroczystości pogrzebowe pięciu nastolatek, które zginęły w escape roomie. Do kościoła można wejść tylko ze specjalną przepustką. Rodzina nie życzy sobie obecności mediów.

Pogrzeb pięciu nastolatek w Koszalinie. Tak będą wyglądały uroczystościŹródło: East News
d28tveu
d28tveu

Julia, Amelia, Gosia, Karolina i Wiktoria - tak miały na imię dziewczyny, które zginęły w pożarze koszalińskiego escape roomu. Miały 15-lat, chodziły do jednej klasy. Dziś zostaną pochowane obok siebie na koszalińskim cmentarzu.

Uroczystości rozpocznie msza święta w kościele pw. św. Kazimierza przy ul. księdza Jerzego Popiełuszki.

- Zgodnie z wolą rodzin do świątyni wejść będą mogły wyłącznie najbliższe osoby, członkowie rodziny i przyjaciele zmarłych dziewcząt. Wejście będzie możliwe za okazaniem specjalnych identyfikatorów – mówił na konferencji Tomasz Czuczak, sekretarz Koszalina.

Dodał jednak, że ci, którzy chcą towarzyszyć rodzinie w uroczystościach, proszeni są, by gromadzić się przed kościołem. Będzie tam wystawiony telebim, na którym można oglądać transmisję mszy.

d28tveu

Przejazd z kościoła na cmentarz

Potem rodziny jak i mieszkańcy zostaną przewiezione z kościoła na cmentarz. Jak informuje "Głos Koszaliński", odjazd odbędzie się z pętli przy ulicy Bukowej. Kondukt żałobny będzie formowany przy wejściu "E" na ul. Kamieniarskiej.

O godzinie 14 wszyscy ruszą na miejsce pochówku. - Na początku ustawione zostaną krzyże, za nimi mogą ustawiać się osoby, które chcą wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych. Następnie jechać będą karawany z trumnami i urnami zmarłych, za nimi iść będą rodziny - powiedział Tomasz Czuczak.

Władze miasta apelują, by nie utrudniać rodzinie dojścia do karawanów i do miejsca pochówku. Na cmentarzu będzie wygrodzony specjalny sektor dla rodziny. Na wyraźną prośbę bliskich na czas pogrzebu teren cmentarza wyłączono w ruchu dronami.

Źródło: East News

Dziś nie odbywają się zajęcia w szkole, do której uczęszczały nastolatki.

d28tveu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28tveu
Więcej tematów