Trwa ładowanie...
d255e5r

Pogotowie Ratunkowe w Legnicy pieniędzy na walką z koronawirusem szuka w internecie

Na profilu facebookowym Pogotowia Ratunkowego w Legnicy ukazał się apel o "pomoc w zakupie masek z filtrami FF-P3 i samych filtrów P3, kombinezonów jednorazowego użytku oraz płynów do dezynfekcji dla ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy pracujących w celu ich ochrony, gdyż są bezpośrednio narażeni na kontakt z osobami zarażonymi".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogotowie Ratunkowe w Legnicy szuka pieniędzy na walkę z koronawirusem w internecie
Pogotowie Ratunkowe w Legnicy szuka pieniędzy na walkę z koronawirusem w internecie (East News)
d255e5r

Specjalna zbiórka pieniędzy na rzecz pogotowia odbywa się także na portalu internetowym zrzutka.pl Z informacji, jakie można tam znaleźć wynika, że do tej pory ponad 300 osób wpłaciło na ten cel około 16 tys. zł. Stanowi to mniej niż 30 proc. sumy, którą pogotowie chce w ten sposób zebrać. Pieniądze te mają zostać przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej personelu medycznego: wielorazowych masek i wkładów do nich, kombinezonów ochronnych, przyłbic, gogli, a także płynów do dezynfekcji rąk i karetek. Środki te są niezbędne, żeby załogi medyczne mogły wyjeżdżać do chorych. Bez tych zabezpieczeń nie mogą tego po prostu robić.

- Ponieważ przygotowania zaczęliśmy dużo wcześniej, udało nam się stworzyć dość szczelny system ochrony naszego personalu,poczynając od dyspozytorni, a na dekontaminacji karetki kończąc. Oznacza to, że nawet po kontakcie z osobami zarażonymi nasi ratownicy nie muszę przechodzić kwarantanny. Maski są wielokrotnego użytku i można je dezynfekować, ale lepiej byłoby, gdyby każda osoba miała swoją własną. Na tę chwilę nie ma dramatu, ale wiemy, że z każdym dniem będzie gorzej i tych rzeczy będzie po prostu brakować - powiedział nam dr Jarosław Luboński, z-ca dyr. ds. medycznych pogotowia ratunkowego w Legnicy.

d255e5r

Na swoim profilu facebookowym pogotowie regularnie zamieszcza posty z prośbami o wpłaty na zakup koniecznego sprzętu. Na tę chwilę personel medyczny dysponuje niezbędnymi środkami, jednak w obecnej sytuacji zużywa się ich bardzo dużo, dlatego nie wiadomo, na jak długo ich wystarczą. Stąd też dyrekcja szpitala, oprócz wpłat na specjalnie utworzone konto, prosi także np. firmy o dostarczanie płynu do dezynfekcji karetek bezpośrednio do siedziby pogotowia.

- Odzew jest ogromny i przechodzi ludzkie pojęcie. Ludzie zarówno chętnie wpłacają pieniądze jak i ofiarowują niezbędny sprzęt. Mamy ogromne wsparcie ze strony firm gastronomicznych, a także np. kibiców sportowych - podsumowuje dr Luboński.

Zebrane środki mają zastać przeznaczone nie tylko dla Pogotowia Ratunkowego w Legnicy, ale także zespołów ratownictwa medycznego w Jaworze, Złotoryi, Chojnowie, Lubinie, Polkowicach i Głogowie

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Lekarze stanęli na wysokości zadania. "Poza dwoma"

d255e5r

Podziel się opinią

Share

d255e5r

d255e5r
Więcej tematów