Trwa ładowanie...

Pogoda zaskoczy w Wigilię. To nie będą typowe święta

Nadchodzące święta z pewnością nie będą najzimniejszym okresem mijającego roku. Najnowsze prognozy pogody dowodzą, że w Wigilię nie tylko zabraknie śniegu, ale należy też przygotować się na bardzo wysokie, jak na tę porę roku temperatury. W niektórych regionach Polski aura będzie nawet typowo wiosenna.

Share
Pogoda zaskoczy w Wigilię. To nie będą typowe święta
Źródło: Ventusky.com
d1due89

Tradycyjnie najzimniej będzie na dalekim południu kraju. W Tatrach i Beskidach słupki rtęci wskażą miejscami nawet -2 stopnie. To jednak jedyne ujemne temperatury, które Polacy będą mogli zobaczyć 24 grudnia. W pozostałych regionach kraju należy przygotować się na to, że termometry pokażą wysokie wartości dodatnie. Miejscami nawet 10 stopni Celsjusza!

Na wschodzie Polski będzie zaledwie chłodno. Tutaj najniższych temperatur należy spodziewać się na Lubelszczyźnie, gdzie prognozy mówią o 3 stopniach Celsjusza. Najcieplej na tzw. ścianie wschodniej będzie w Suwałkach i na Podlasiu. Tutaj temperatury osiągną od 6 do nawet 7 stopni.

d1due89

Najwyższe temperatury wystąpią jednak na północy i zachodzie kraju. Tutaj zapanuje iście wiosenny klimat, a na termometrach pokaże się od 9 do nawet 10 stopni Celsjusza.

W pierwszy dzień świąt ociepli się, a opady częściej będą przechodzić ze śniegu w deszcz. Utrzyma się porywisty wiatr, który ustanie dopiero we wtorek.

Dopiero wtedy niebo zacznie się rozpogadzać - zwłaszcza na zachodzie i południu kraju. Na pozostałym obszarze nadal mogą występować opady, zarówno deszczu, jak i śniegu z deszczem.

d1due89

Podziel się opinią

Share
d1due89
d1due89
Więcej tematów