Totalna zmiana w pogodzie. Synoptycy wskazują jeden dzień
Pogoda w najbliższym czasie będzie wyjątkowo zmienna. Jeszcze w najbliższym tygodniu będzie ciepło, a na południu nawet bardzo. Termometry pokażą nawet 15 stopni. Potem nastąpi tąpnięcie w pogodzie.
Sprawdź prognozę dla swojego regionu na POGODA.WP.PL.
Jak informuje IMGW, Europa północna, centralna i wschodnia jest pod wpływem rozległego układu niżowego z ośrodkami w rejonie Morza Norweskiego, Zatoki Fińskiej i zachodniej Rosji. Jej zachodnia i południowa część pozostaje w zasięgu wyżu rozciągającego się od Atlantyku po Morze Czarne. Polska jest pod wpływem niżów z północy Europy. Z zachodu i północnego zachodu napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.
W poniedziałek w stolicy zachmurzenie duże z postępującymi większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu. Możliwe burze z opadami krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna 6 st. C.
Pogoda. Alerty IMGW
Będzie wiał silny wiatr od 40 km/h do 50 km/h, w porywach również w trakcie burz do 90 km/h, zachodni i północno-zachodni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia niemal dla całego kraju. Część z nich to czerwone ostrzeżenia, które są najwyższym, trzecim stopniem alertu. Synoptycy z IMGW ostrzegają przed silnym wiatrem, ulewnym deszczem oraz gwałtownymi roztopami.
Pogoda w kolejnych dniach
Jak wskazują synoptycy, wszystko wskazuje na to, że najbliższe dni będą ciepłe. Na północy kraju będzie chłodniej oraz bardziej prawdopodobne są opady mokrego śniegu. Na południu natomiast będzie zdecydowanie cieplej. Pod koniec tygodnia termometry na południu mogą pokazać nawet 15-16 stopni Celsjusza. Ochłodzenie nastąpi w drugiej połowie miesiąca.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Synoptycy mówią o powrocie zimy, i to z dnia na dzień. Największa różnica temperatur nastąpi z 14 na 15 lutego. Jak wskazuje serwis twojapogoda.pl, 15 lutego już większość Polski znajdzie się pod śniegiem. Miejscami spadnie go powyżej 10 cm. Temperatura w niektórych regionach spadnie nawet do -15/-20 stopni Celsjusza.
Źródło: IMGW/PAP/WP/Ventusky