Trwa ładowanie...
d8ho057

Pogoda w weekend zaskoczy. Chwilowe ocieplenie, potem znów mroźno

Czeka nas pogodowa huśtawka. Po chwili weekendowego ocieplenia, do Polski znów wrócą ujemne temperatury. W wyższych partiach gór termometry pokażą nawet -15 stopni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie mroźno, ale dopiero po weekendzie
Będzie mroźno, ale dopiero po weekendzie (PAP)
d8ho057

Wszystko wskazuje na to, że koniec tego tygodnia będzie dość ciepły. Od piątku do niedzieli temperatura wahać się będzie w przedziale od (+1) do (+4) st. C na północy i północnym wschodzie do (+5) – (+8) st. C w południowo-zachodniej i południowej Polsce.

Tylko piątek za sprawą wyżu znad Ukrainy i Mołdawii pomimo przewagi chmur, będzie w miarę pogodny, bo bez opadów. Jednak już sobotę da o sobie znać niż znad Alp i Austrii. Tym samym w południowej oraz południowo-wschodniej Polsce zaznaczy się strefa frontowa, która przyniesie tutaj chmury i opady deszczu, które po południu na Lubelszczyźnie, w Świętokrzyskim, na Podkarpaciu i w Małopolsce będą nieco intensywniejsze.

Natomiast w niedzielę już nad całą Polską dominować będą chmury wraz z okresowymi i słabymi opadami deszczu. Synoptycy z Cumulusa zapowiadają, że w niedzielę na północnym wschodzie możemy spodziewać się opadów mieszanych śniegu i deszczu ze śniegiem.

d8ho057

_Prognoza pogody na piątek, 23.11. Stan na godzinę 12 _

   ventusky
(ventusky)

_Prognoza pogody na sobotę, 24.11. Stan na godzinę 12 _

   ventusky
(ventusky)

_Prognoza pogody na niedzielę, 25.11. Stan na godzinę 12 _

   ventusky
(ventusky)

Co po weekendzie?

Od poniedziałku ze wschodu nadciągnie ochłodzenie i temperatura w ciągu dnia na północnym-wschodzie, wschodzie i w centrum kraju spadnie w okolice "zera", a na delikatnym plusie do (+3) stopni temperatura utrzyma się już tylko na zachodzie i południu Polski.

d8ho057

Kolejne dni będą dość zimne, a w zasadzie mroźne, bo temperatura prawie w całej Polsce spadnie w ciągu dnia do nawet (-4) na wschodzie, południu i w centrum kraju do zaledwie (+2) wzdłuż granicy z Niemcami.

W nocy i nad ranem mróz będzie jeszcze większy, bo temperatura będzie spadać do (-4) na zachodzie i do (-9) na wschodzie Polski, a w wyższych partiach gór nawet do (-15) stopni. Jakby tego było mało pojawi się porywisty wiatr, który skutecznie będzie obniżał odczuwalną temperaturę o kilka kresek.

Prognozy długoterminowe zapowiadają, że w następny piątek znów wróci ocieplenie. Przyszły weekend znów minie nam pod znakiem dodatnich temperatur. Tym samym na termometrach zobaczymy od (+2) st. C na wschodzie do (+6) st. C na zachodzie kraju.

d8ho057

Zobacz także: "Ratowałbyś Kaczyńskiego gdyby zasłabł?". Odpowiedź była szybka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Cumulus

d8ho057

Podziel się opinią

Share
d8ho057
d8ho057
Więcej tematów