ycipk-1pvdjk

Pogoda. W weekend potężne uderzenie gorąca. Totalna zmiana

Pogoda. Weekend zapowiada się przepięknie. Napłynie do nas fala gorącego południowego powietrza. Temperatura poszybuje i zostanie z nami jeszcze przez kilka dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Radykalna zmiana w weekend
Pogoda. Radykalna zmiana w weekend (WXCharts)
ycipk-1pvdjk

Pogoda. Cały czwartek na przeważającym obszarze Polski będzie deszczowy i wietrzny. Możliwe są także burze, a wysoko w Tatrach słabe opady śniegu. Wiatr w porywach może osiągnąć nawet 60 km/h. Temperatury będą się wahać od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 13 st. C w centrum, do 15 st. C na południu. Od dziś jednak temperatura będzie sukcesywnie rosnąć.

Na południowym zachodzie kraju możliwe są wyładowania atmosferyczne.

ycipk-1pvdjk
ventusky
Podziel się

Jeszcze do piątku przeważać będzie zmienna aura z przewagą chmur i przelotnymi opadami deszczu. Opady będą jednak słabe i w ciągu kolejnych dni nie przekroczą sumy dobowej 3–6 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni.

Zaczniemy odczuwać silny napływ ciepłego powietrza z południa. Już w piątek termometry w całym kraju pokażą 2-3 stopnie więcej niż poprzedniego dnia.

Pogoda na weekend

ycipk-1pvdjk

Pogoda szykuje nam miłą niespodziankę. W weekend będziemy mogli wręcz zachwycić. Sytuacja w ciągu zaledwie kilku dni zmieni się o 180 stopni. Polska znajdzie się w centrum dużego ocieplenia.

Dostaniemy się pod wpływ pogodnego wyżu znad Morza Czarnego, który nie tylko zapewni nam sporo słońca i pogodnego nieba, ale również sprowadzi do nas z południa ciepłe i suche powietrze. "Fani Pogody" piszą o widocznym układzie "omega" w środkowej troposferze, który przyniesie w weekend ładną pogodę. - "Omega" gwarantuje pogodę, gwarantuje spokój, gwarantuje słońce i ciepłą aurę - tłumaczył Tomasz Wasilewski w TVN24.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Pogoda. Ostry wzrost temperatury

ycipk-1pvdjk

W sobotę na południu i na zachodzie w wielu miejscach słupek rtęci przekroczy 20. kreskę. Jedynie na północy zobaczymy od 13 do 16 stopni Celsjusza. W niedzielę temperatura wystrzeli w górę. Będzie jeszcze cieplej. Na południowym zachodzie temperatura dobije nawet do 25 stopni.

Taka sama pogoda ma się utrzymać jeszcze na początku przyszłego tygodnia. Zrobi się naprawdę gorąco.

ventusky
Podziel się
ventusky
Podziel się
ycipk-1pvdjk

Pogoda na kolejny tydzień

Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, do połowy tygodnia będzie także ciepło, bo temperatura oscylować będzie w okolicach 20 kreski, a nawet dość często będzie ją nieznacznie przekraczać. Dopiero w drugiej części tygodnia temperatura spadnie o kilka kresek, ale bez tragedii, bo wahać będzie się w przyzwoitym i przyjemnym poziomie od 15 do 18 stopni.

ycipk-1pvdjk

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

pogoda.wp.pl
Podziel się

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Cumulus/fanipogody/wp/twojapogoda

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1pvdjk

ycipk-1pvdjk
ycipk-1pvdjk