WP

Pogoda szaleje. Będzie mocno wiało, temperatura nawet -11

Po pięknym słonecznym weekendzie czeka nas diametralna zmiana pogody. Będzie wiać i padać. Potem mocno spadnie temperatura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znów temperatury mocno poniżej zera
Znów temperatury mocno poniżej zera (Ventu Sky)
WP

Weekend upłynął pod znakiem sporych przejaśnień oraz silnego wiatru. W Bielsko Białej porywy miały prędkość nawet 83 km/h.

Najmocniej wiało oczywiście wysoko w górach, gdzie mieliśmy do czynienia z halnym. Na Kasprowym Wierchu zanotowano porywy przekraczające 130 km/h.

W poniedziałek nadal będzie mocno wiało. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia dla północy kraju.

WP
imgw
Podziel się
Ventu Sky
Podziel się

Będzie padać

Nocą z poniedziałku na wtorek szczególnie na Warmii, Mazurach oraz Podlasiu mogą wystąpić opady śniegu, które znacznie utrudnią poruszanie się po drogach. Opady śniegu spodziewane są także wysoko w Tatrach, Ziemi Łódzkiej, Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie.

WP

Spadnie także temperatura. W ciągu dnia średnio od 2 stopni na północnym zachodzie, przez 4 stopnie w centrum do nawet 6-7 stopni na południowym wschodzie naszego kraju.

Wiatr nadal będzie wiał umiarkowanie. Najmocniejsze porywy spodziewane są na Pomorzu oraz w górach, gdzie mogą osiągać 70-80 km/h.

Mocno spadnie temperatura

Gdy niż się odsunie bardziej na północny wschód Europy powinniśmy się dostać pod wpływ niewielkiego klina wyżowego znad Niemiec, który spowoduje spadek zachmurzenia oraz temperatury. W najbliższych dniach, szczególnie na pogórzu oraz wyżej położonych miejscowościach, nocne spadki temperatury do wartości poniżej –11 stopni.

WP

Za dnia nie będzie o wiele cieplej. Maksymalna temperatura osiągnąć powinna zaledwie –7 stopni.

Kolejne dni z kolei upłyną pod znakiem raczej pogody przedwiosennej. Termometry będą wskazywały dodatnie temperatury, a na niebie w drugiej połowie tygodnia powinno pojawić się więcej słońca.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Polub WP Wiadomości
WP
WP