Trwa ładowanie...
d49rltl

Pogoda na najdłuższy weekend roku


(inf. własna)

d49rltl
d49rltl

W sobotę rozpoczął się najdłuższy weekend w tym roku, który praktycznie skończy się dopiero 6 maja. Wystarczyło wziąć 3 dni urlopu, aby mieć 9 dni wakacji.

W czwartek PKP ogłosiły wypuszczenie dodatkowych pociągów i powiększenie składów, które mają wywieźć spragnionych słońca mieszczuchów w góry, nad morze i jeziora. Na szosach zaobserowano w piątkowe popołudnie znacznie zwiększony ruch pojazdów.

Piękna pogoda sprzyja weekendowym wojażom. A ma być coraz lepiej.

d49rltl

W Zakopanem, na Mazurach i nad morzem pogodnie i bez opadów. Jak poinformował, Wirtualną Polskę Główny Meteorolog Kraju najpiękniejsze dni w nadchodzącym tygodniu - to wtorek, środa i czwartek. Ma wtedy panować prawdziwie letnia pogoda, z temperaturami powyżej 20 stopni.

Nad morzem temperatura wynosić będzie 18-22 stopni Celsjusza a na Mazurach będzie dochodzić nawet do 25 stopni. W Tartach ciepło, pogodnie i bez opadów. Przynajmniej do czwartku.

Na rozpoczynający się długi majowy weekend wykupione zostały wszystkie miejsca w biurach turystycznych. Chociaż wielu Polaków spędzi ten czas poza granicami kraju, to jednak ogromnym powodzeniem cieszą się także wczasy krajowe - poinformował prezes Polskiej Izby Turystyki, Andrzej Kozłowski.

Wszystkie samoloty czarterowe lecące nad ciepłe morza są zapełnione - dodał prezes Kozłowski. Ponadto bardzo wielu Polaków wyjedzie samochodami nad Morze Środziemne, gdzie jest już piękna, słoneczna pogoda.

Polskie Linie Lotnicze LOT obserwują wzrost nasilenia ruchu pasażerskiego. Jak poinformował rzecznik firmy Marek Woś, wiele samolotów zostało wyczarterowanych dla biur podróży. Pasażerowie indywidualni wybierają najczęściej Francję, Niemcy i Wielką Brytanię. (aka, mp)

Zobacz także
W WP - Pogoda

d49rltl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49rltl
Więcej tematów