Trwa ładowanie...
pogoda na dziś

Pogoda na dziś - 25 lipca. Afrykańskie powietrze przyniesie ze sobą burze

Kolejny dzień, kolejna fala upałów. Synoptycy ostrzegają przed nawałnicami podczas których może wiać wiatr z prędkością nawet do 80 km/h. IMGW wydał Dla południowo-wschodniej Polski, a także dla Mazowsza ostrzeżenia przed burzami i gradem.

Share
Pogoda na dziś - 25 lipca. Afrykańskie powietrze przyniesie ze sobą burze
Źródło: Materiały prasowe, Fot: Łukasz Ogrodowczyk
dx2y1q1

W środę pogodę kształtować będzie obszar obniżonego ciśnienia związany z niżem znad Morza Czarnego. Z północy i północnego-wschodu napływać będą bardzo ciepłe i wilgotne masy powietrza, które będą sprzyjać tworzeniu się chmur burzowych Cumulonimbus.

Do południa w całym kraju będzie jeszcze pogodnie i słonecznie. Niestety, później na przeważającym obszarze kraju zapowiada się zmienna aura. Wypiętrzone chmury kłębiaste na przemian przeplatać się będą ze słońcem a lokalnie od czasu do czasu popada przelotny deszcz i wystąpią burze.

dx2y1q1

Do końca dnia pogodnie i słonecznie będzie tylko na północnym-zachodzie i zachodzie kraju: od Pomorskiego przez Zachodniopomorskie i Lubuskie po zachodnią Wielkopolskę oraz północne regiony Dolnego Śląska.

W ciągu dnia termometry wskażą od (+25) - (+27) st. C na wschodzie do (+28) – (+30) st. C na zachodzie kraju.

Gdzie pojawią się burze?

#

Synoptycy biją na alarm, bo przy tak wysokiej temperaturze miejscami burze mogą przyjmować charakter lokalnych nawałnic, którym może towarzyszyć szkwał burzowy i opady gradu.

dx2y1q1

Tym samym w centralnej i wschodniej Polsce podczas popołudniowych, gwałtownych burz silny i porywisty wiatr (głównie podczas szkwału burzowego) może łamać drzewa, uszkadzać linie energetyczne, a nawet może zrywać połacie dachów. Szczególną ostrożność powinni zachować uczestnicy obozów, które rozbite są w lasach centralnej i wschodniej Polski.

Wiatr będzie wiał z kierunków północnych. Będzie słaby i umiarkowany, momentami osiągnie prędkość do 25 km/h.
Podczas burz - w pasie środkowej i wschodniej Polski - wiatr będzie porywisty nawet do 80 km/h.

ZOBACZ WIDEO: Pożary w Grecji. Rozmawiamy z polskimi turystami o zagrożeniu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dx2y1q1

Podziel się opinią

Share
dx2y1q1
dx2y1q1
Więcej tematów