Pogoda na dziś - 14 lipca. Czeka nas sporo przelotnych opadów deszczu i gradobicia

Początek weekendu nie zapowiada się optymistycznie. Czeka nas sporo opadów deszczu, możliwe, że "sypnie" również gradem. Wszystko przez niżu "Gislinde" znad Białorusi. Sprawdź, jaka pogoda czeka nas w najbliższe dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zapowiada się deszczowy weekend w Polsce
Zapowiada się deszczowy weekend w Polsce (Fotolia)
WP

Cały dzień pogodny, słoneczny i bez opadów zapowiada się w pasie zachodnim: od Zachodniopomorskiego po Dolny Śląsk. Niestety, na pozostałym obszarze - w pasie środkowym i wschodnim - nadal dominować będzie zmienna aura.

Na niebie wypiętrzone chmury kłębiaste przeplatać się będą ze słonecznymi chwilami i od czasu do czasu popada przelotny deszcz, a około południa i po południu dodatkowo pojawią się pojedyncze burze.

Pogoda na dziś - 14 lipca. Burze i grad

WP

Pogodę w kraju kształtuje aktywny układ niżowy o nazwie "Gislinde" znad Białorusi. Towarzyszą mu opady deszczu i burze. Z północnego zachodu nadal napływać będzie nieco chłodniejsza masa powietrza pochodzenia polarno - morskiego.

Cumulus
Podziel się

Jak ostrzega IMGW, w województwach świętokrzyskim i podkarpackim mogą wystąpić burze, w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim, łódzkim, wielkopolskim burze z gradem. Z kolei na Mazowszu i Lubelszczyźnie intensywne opady deszczu z burzami.

WP

Ostrzegamy przed gwałtownymi burzami. Popołudniowe oberwania chmury wystąpią na Mazurach, Podlasiu, wschodzie Mazowsza i Lubelszczyźnie. Do tego na południu Wielkopolski, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie przejdą gradobicia. Wtedy może wiać porywisty wiatrem z prędkością do 70 - 80 km/h.

Sprawdź pogodę w swoim mieście na POGODA WP

W ciągu dnia termometry wskażą od (+21) - (+22) st. C na wschodzie do (+23) – (+27) st. C na zachodzie Polski.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Pyton ciągle na wolności. "Może wchodzić na drzewa"

WP
WP