Trwa ładowanie...

Podziemny trening mistrza olimpijskiego Kamila Stocha

W czwartek odbył się nietypowy trening znanego skoczka narciarskiego. Kamil Stoch trenował... pod ziemią! W Kopalni Soli "Wieliczka" skoczek pokazał swoje ćwiczenia, dzięki którym tak świetnie sobie radzi na skoczni, a to wszystko w ramach projektu Fundacji Sportowcy Dzieciom.
Share
Podziemny trening mistrza olimpijskiego Kamila Stocha
Źródło: WP.PL, Fot: Robert Kulig
d468mat

Co roku do kopalni w Wieliczce przyjeżdża ponad milion turystów z całego świata. Zresztą nie tylko zwiedzający mają tu sporo do oglądania - często w podziemiach odbywają się koncerty, spotkania, a także wydarzenia sportowe (mecze piłkarskie, gale boksu, turnieje tańca, itp.). Ale co w kopalni może robić skoczek narciarski?

W komorze Kazanów w Kopalni Soli dwukrotny mistrz olimpijski pokazywał dzieciom i młodzieży, że trenować można wszędzie. Czy Kamil Stoch przekonał unikających ćwiczeń na WF, że sport to zdrowie?

- Ćwiczenia na głębokości 125 metrów, w zdrowym kopalnianym mikroklimacie i pod okiem narciarskiego mistrza udowodnią młodym niedowiarkom, że sport to nie tylko wysiłek, ale również przyjemność, zdrowie i pozytywna energia dla umysłu - zapewniają organizatorzy.

Na ten niezwykły trening zaproszeni zostali uczniowie wielickich szkół oraz wychowankowie domu dziecka w Pawlikowicach. Zjazdy do kopalni szybem Mikołaja Daniłowicza rozpoczęły się o godzinie 14:15, a same ćwiczenia o godzinie 14:45.

Spotkanie z Kamilem Stochem odbyło się w ramach projektu Fundacji Sportowcy Dzieciom pt. "Trenuj z Mistrzem".

d468mat

Podziel się opinią

Share
d468mat
d468mat
Więcej tematów