Trwa ładowanie...
d316uvf
opozycja
+1

Podsumowanie 500+. PiS przypomina krytykę opozycji

1 kwietnia odbyło się podsumowanie roku funkcjonowania programu rodzina 500 plus. Z tej okazji na profilu Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze ukazała się seria wpisów z wypowiedziami polityków opozycji, którzy krytykowali ten pomysł, a po sukcesie inicjatywy zmieniają front swoich wypowiedzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło z mieszkańcami gminy Koneck (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d316uvf

W sobotę Beata Szydło wraz z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską, odwiedziła gminę Koneck. Najpierw w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego spotkała się z beneficjentami programu 500 plus, następnie, wraz z mieszkańcami gminy uczestniczyła w pikniku. Na spotkaniu Beata Szydło podsumowała rok działania programu rodzina 500 plus, który, jak podkreśliła premier, jest ogromnym sukcesem całego rządu. - To urodziny programu 500 plus, ale myślę, że możemy spokojnie powiedzieć, że to są dzisiaj urodziny wszystkich rodzin w Polsce - powiedziała premier.

Niedługo po wystapieniu szefowej rządu na oficjanym profilu Twitterowym Prawa i Sprawiedliwości ukazały się wpisy cytujące niedawne wypowiedzi posłów opozycji, którzy w pogardliwy i krytyczny sposób odnosili się do programu wsparcia zaproponowanego przez rząd.

Przypomnijmy, że w styczniu liczba narodzin wzrosła o ponad 13 procent względem ubiegłego roku. I jeśli ta tendencja utrzyma się do końca grudnia, to wówczas w 2017 roku na świat przyjdzie ponad 50 tysięcy więcej dzieci. Więcej informacji tutaj.

Tym samym PiS odnósł się do zmiany nastawienia niektórych polityków, którzy widząc efekty 500 plus, zaczęli wspierać inicjatywę rządu.

d316uvf

- Mówiliśmy wielokrotnie, że ten program [500 plus] jest wydatkiem z naszego budżetu, który zostawaliśmy swoim następcom (...). My jako Platforma mówimy: utrzymamy ten program po wyborach, wzmocnimy, rozszerzymy jego dotarcie - ośwadczył w sobotę szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna na spotkaniu z samorządowcami regionu łódzkiego.

Rządowy program wsparcia dla rodzin 500 plus ruszył 1 kwietnia 2016 roku i obecnie korzysta z niego 2 mln 560 tys. rodzin - dzieci jest w tych rodzinach 3 mln 820 tys. Ogólnie inicjtywa wspiera 55 proc. wszystkich polskich dzieci do 18 roku życia. Do rodzin trafiło już w sumie 21 mld.

Źródło: PAP, Twitter, WP

d316uvf

Podziel się opinią

Share

d316uvf

d316uvf
Więcej tematów