placeholder_4dcxmr

"Podniebny patrol" nad autostradami A1 i A2. Policja kontroluje polskich kierowców

Kierowcy jadący autostradami A1 i A2 zaskoczeni widokiem śmigłowca. Maszyna latała w jedną i drugą stronę nad trasami w okolicy Łodzi. Uspokajamy, ale i ostrzegamy. To policja, która w nietypowy sposób walczy z piratami drogowymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policyjny śmigłowiec poluje na kierowców
Policyjny śmigłowiec poluje na kierowców (PAP, Fot: Stanisław Rozpędzik)
placeholder_4dcxmr

"Podniebny patrol" pojawił się nad autostradami A1 i A2 w województwie łódzkim. Tak policja dba o bezpieczeństwo Polaków na drogach. Czy jest to potrzebne? Na pewno, bo tylko dzisiaj doszło do prawdziwego "armagedonu" na S2 w okolicy Warszawy. Drogę zablokowała kolizja, a potem przewrócony walec.

Policyjny śmigłowiec ruszył na łowy. Wyjaśniamy, jak to działa

Dlatego policja z Łodzi nie próżnuje. Monitoring dróg z ziemi i powietrza to nowatorski pomysł na walkę z piratami drogowymi. A wakacje to okres, kiedy na trasach w całej Polsce panuje zawsze większy ruch. Są tacy kierowcy, u których pośpiech zwycięża nad zdrowym rozsądkiem.

placeholder_4dcxmr

Działania "podniebnego patrolu" skoncentrowały się głównie na autostradach A1 i A2. Jak to działa? Sygnał z kamery, znajdującej się na pokładzie śmigłowca, przekazywany jest na bieżąco do policjantów w radiowozach. Ci ustawieni są w najważniejszych punktach dróg. Dzięki temu w szybki sposób otrzymują informacje o kierowcach łamiących przepisy.

"Podniebny patrol" w akcji - zobacz nagranie

Najczęściej chodzi o kierowców TIR-ów, którzy na autostradzie A2 nie stosują się do "zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe".

placeholder_4dcxmr

Zatrzymane osoby były totalnie zaskoczone. Nie wiedziały, że ich wyczyny za kółkiem zarejestrowała kamera podczepiona do policyjnego śmigłowca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Był bardzo silny, szarpał się". Zeznania policjanta ws. śmierci Igora Stachowiaka

placeholder_4dcxmr
placeholder_4dcxmr
placeholder_4dcxmr