WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Podłożona przy drodze bomba zabiła kilkunastu afgańskich cywilów

Bomba podłożona przy drodze w prowincji Helmand, na południu Afganistanu, zabiła co najmniej 14 osób - informują miejscowe władze. Ofiary to członkowie rodziny, powracającej mikrobusem do domu, z którego kilka dni wcześniej uciekli przed walkami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podłożona przy drodze bomba zabiła kilkunastu afgańskich cywilów
(AFP, Fot: Roberto Schmidt)
WP

Rejon, w którym doszło do tragedii, jest bastionem talibów. Rodzina uciekła stamtąd, gdy dowiedziała się, że siły rządowe przygotowują ofensywę. W sobotę ludzie ci zdecydowali się na powrót. Ich bliscy obawiają się, że ostateczna liczba ofiar może się okazać większa. Przypuszczają, że mikrobusem jechało nawet 21 osób.

Talibowie często umieszczają przy drogach ładunki wybuchowe. Celem zamachów są afgańscy policjanci i żołnierze, ale wielokrotnie ofiarami padają także cywile.

USA i NATO przekazały w zeszłym roku siłom zbrojnym Afganistanu odpowiedzialność za bezpieczeństwo, oficjalnie kończąc misję bojową w tym kraju. Od tego czasu nasiliły się ataki talibów.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP