WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
psl
08-02-2006 (21:15)

Podkański: złożyliśmy wniosek o rejestrację PSL-Piast

Europoseł Zdzisław Podkański poinformował, że został złożony wniosek o rejestrację nowej partii - PSL-Piast.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Podkański oraz dwaj inni eurodeputowani, usunięci z PSL - Janusz Wojciechowski i Zbigniew Kuźmiuk - zapowiedzieli w sobotę, że utworzą "nowe, oczyszczone PSL" - PSL Piast. W piątek NKW PSL wykluczył ich z partii; nie zostali też wpuszczeni na sobotnie obrady Rady Naczelnej Stronnictwa.

Według europosłów, powodem ich wykluczenia były publiczne pytania w sprawie sprzedaży siedziby partii przy ulicy "Grzybowskiej". Natomiast, jak tłumaczyli liderzy PSL, przyczyną wyrzucenia z partii była zmiana przez europosłów frakcji w Parlamencie Europejskim bez zgody władz partii, a także próby tworzenia przez nich nowej partii.

Polub WP Wiadomości
WP
WP