Trwa ładowanie...
d4i8byr
pendrive
03-03-2010 10:12

Podejrzany połknął pendrive'a z dowodami przestępstwa

Mężczyzna podejrzany w sprawie umieszczenia skanerów kart w nowojorskich bankomatach podczas aresztowania.... połknął pendrive'a z obciążającymi go dowodami - informuje serwis UPI.com.

d4i8byr
d4i8byr

Florin Necula jest podejrzany w sprawie tzw. skimmingu. Chodzi o przestępstwo polegające na nielegalnym kopiowaniu danych z paska magnetycznego na karcie bankomatowej. W tym celu przestępcy instalują na bankomatach urządzenie skanujące i kamerę lub fałszywą klawiaturę do pozyskania kodu PIN.

Według notatki agenta amerykańskiej Secret Service podejrzany podczas transportu do biura agencji połknął pamięć USB, na której miały znajdować dowody na jego przestępczy proceder.

Po czterech dniach aresztu mężczyzna przyznał, że połknął pendrive'a. Nie zrobił tego jednak ze skruchy. Okazało się, że nie jest w stanie samodzielnie... wydalić urządzenia. Necula trafił do szpitala, gdzie lekarze usunęli dysk.

Władze poinformowały, że oprócz trzech wcześniejszych zarzutów dotyczących skimmingu, Necula odpowie również za utrudnianie śledztwa.

d4i8byr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i8byr
Więcej tematów