Trwa ładowanie...
d3f9zx5

Podczas wypalania traw spłonął mężczyzna, kobieta ciężko poparzona

Podczas gaszenia pożaru trawy we wsi Kochanówka pod Lidzbarkiem Warmińskim (Warmińsko-Mazurskie) strażacy odnaleźli zwęglone ciało, prawdopodobnie mężczyzny. Druga ofiara, kobieta w średnim wieku, ma poparzone ok. 70 proc. powierzchni ciała - poinformowali strażacy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podczas wypalania traw spłonął mężczyzna, kobieta ciężko poparzona
(WP, Fot: Robert Kulig)
d3f9zx5

Rzecznik prasowy strażaków z Lidzbarka Warmińskiego Tomasz Gowkielewicz poinformował, że pożar traw, gdzie w południe znaleziono ofiarę, obejmował ok. 1 ha łąki i lasu. - Na razie nie wiemy, czy ofiara była właścicielem terenu, czy to ona podpaliła trawę, czy zrobił to ktoś inny - powiedział Gowkielewicz i dodał, że strażacy znaleźli zwęglone ciało podczas gaszenia pożaru.

W czasie akcji gaśniczej strażacy odnaleźli także kobietę w średnim wieku, która w ocenie Gowkielewicza ma poparzone ok. 60-70 proc. ciała. Przyleciał po nią helikopter ratowniczy i lekarze zdecydują, do którego szpitala trafi teraz kobieta. - Z powodu bólu, jaki ta pani odczuwa, kontakt z nią jest bardzo utrudniony - powiedział Gowkielewicz.

Tragiczny pożar trawy w Kochanówce jest pierwszym od lat na Warmii i Mazurach, w którym zginął człowiek.

Od początku roku warmińsko-mazurscy strażacy gasili już ok. 1,4 tys. pożarów traw; w słoneczne i suche dni takich akcji było po kilkadziesiąt. Strażacy od lat bezskutecznie apelują o to, by nie wypalać traw i ściernisk, rolnikom, którzy w ten sposób oczyszczają swoje grunty grozi ograniczenie lub utrata dopłat z UE.

d3f9zx5

Podziel się opinią

Share
d3f9zx5
d3f9zx5
Więcej tematów