Trwa ładowanie...
d1t5c9d
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Podawał się za maklera - oszukał co najmniej 30 osób na ponad 3 mln zł

• 48-letni warszawiak oszukał co najmniej 30 osób
• Mężczyzna podawał się za doświadczonego maklera giełdowego
• Oszust został aresztowany, grozi mu do 10 lat więzienia
• Policja zastrzega, że pokrzywdzonych może być więcej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podawał się za maklera - oszukał co najmniej 30 osób na ponad 3 mln zł
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d1t5c9d

Jak poinformowała Renata Legawiec z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, mężczyzna działał na terenie całego kraju. Zawierał on z poszkodowanymi umowy pożyczek, a przekazane mu pieniądze miał inwestować m.in. na giełdzie: podawał się za doświadczonego maklera giełdowego.

Legawiec wyjaśniła, że - w celu uwiarygodnienia swoje działalności, część klientów warszawiaka otrzymała umówione odsetki od inwestycji. Zadowolonych klientów 48-latek prosił o polecenie jego usług krewnym i znajomym.

Jak ustaliła policja, mężczyzna oszukał przynajmniej 30 osób na kwotę ponad trzech milionów złotych. Większość otrzymanych od klientów środków wydał na kupno auta, wynajem mieszkań czy spłatę własnych kredytów.

d1t5c9d

W trakcie przeszukań wynajmowanych przez 48-latka lokali w Warszawie i na Pomorzu, funkcjonariusze zabezpieczyli różnego rodzaju dokumenty finansowe oraz nośniki danych. - Wszystko to jest teraz analizowane - poinformowała Legawiec dodając, że już wstępna analiza zabezpieczonych dokumentów i danych wskazuje na to, że pokrzywdzonych w tej sprawie będzie z całą pewnością więcej.

Pierwsze informacje od ludzi oszukanych przez 48-latka policja uzyskała w połowie ubiegłego roku. Od tego czasu sprawą zajmowali się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP w Gdańsku.

Po zatrzymaniu mieszkańca Warszawy, sąd wydał decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za oszustwa grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

d1t5c9d

Podziel się opinią

Share

d1t5c9d

d1t5c9d
Więcej tematów