Trwa ładowanie...
d1h87y8

Podając się za policjanta, chciał wyłudzić pół miliona złotych!

Grupa oszustów obiecywała, że za pół miliona złotych może umorzyć sprawę karną jednego z mieszkańców powiatu nowotomyskiego (woj. wielkopolskie).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podając się za policjanta, chciał wyłudzić pół miliona złotych!
(KWP w Lesznie)
d1h87y8

Kilka dni temu do jednego z mieszkańców powiatu nowotomyskiego zgłosił się mężczyzna, który podając się za policjanta, zaoferował pomoc w sprawie karnej. Pokrzywdzony występował w niej jako strona.

- Rzekomy policjant zaproponował, że za odpowiednią sumę pieniędzy doprowadzi do umorzenia sprawy. Szantażowany zgodził się i umówił z oferentem na przekazanie pieniędzy - wyjaśnia Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Po wyjściu fałszywego funkcjonariusza pokrzywdzony natychmiast skontaktował się z prawdziwymi policjantami. Kryminalni przygotowali zasadzkę i kiedy kilka dni później oszust przyjechał po umówioną sumę 500 tys. zł, został zatrzymany. Tego samego dnia w policyjnym areszcie znalazło się jeszcze czterech wspólników oszusta.

d1h87y8

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy województw wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego w wieku od 34 do 61 lat. Byli już notowani za przestępstwa kryminalne. Wszyscy usłyszeli zarzuty oszustwa. Grozi im do 8 lat więzienia.

- Sprawa ma wiele wątków i może obejmować inne przestępcze czyny - zapowiada Borowiak.

Sprawą zajmują się policjanci wspólnie z prokuratorami z Nowego Tomyśla.

d1h87y8

Podziel się opinią

Share

d1h87y8

d1h87y8
Więcej tematów