PolskaPoczta Polska stawia jasne żądanie. Chodzi o wybory prezydenckie

Poczta Polska stawia jasne żądanie. Chodzi o wybory prezydenckie

Poczta Polska stawia jasne żądanie. Chodzi o wybory prezydenckie, które miały odbyć się w maju 2020 roku. Poczta Polska wydała na nie blisko 70 milionów - teraz oczekuje rekompensaty.

Poczta Polska stawia jasne żądanie. Chce rekompensaty za wybory prezydenckie
Poczta Polska stawia jasne żądanie. Chce rekompensaty za wybory prezydenckie
Źródło zdjęć: © Pixabay

Poczta Polska wystąpiła z wnioskiem o rekompensatę za wybory prezydenckie, które miały odbyć się w maju 2020 roku.

Poczta Polska złożyła wniosek. Powodem wybory prezydenckie

"1 września Poczta Polska poinformowała Krajowe Biuro Wyborcze, iż wystąpi z wnioskiem o rekompensatę wraz z kalkulacją poniesionych wydatków (na podstawie w art. 22 ustawy z dnia 14 sierpnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu)" - czytamy w informacji Konkretu 24, którego redakcja komentarz uzyskała ze strony Agnieszki Gałązki, dyrektor zespołu finansowego KBW.

Poczta Polska może ubiegać się o rekompensatę blisko 70 milionów złotych, które wydane zostały m.in. na druk kart i kopert, które miały wtedy służyć do głosowania kopertowego.

Poczta Polska ma szanse na rekompensatę? Wybory prezydenckie nie odbyły się

To właśnie TVN24 ujawnił dokumenty, gdzie znajdowały się rachunki, które Poczta Polska wystawiła czterem firmom. Część z 70 milionów, na któe opiewały rachunki, została już wystawiona.

Poczta Polska chce rekompensaty. Wybory prezydenckie zawarte w ustawie o COVID-19?

To właśnie politycy PiS nieoczekiwanie wprowadzili do projektu zmian ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią koronawirusa.

Jak czytamy w jednym z przepisów zawartych w poprawce: "podmioty, które na polecenie premiera organizowały korespondencyjne wybory prezydenckie, mogą wystąpić do szefa Krajowego Biura Wyborczego o przyznanie jednorazowej rekompensaty na pokrycie zasadnie poniesionych kosztów, związanych bezpośrednio z realizacją polecenia".

Mimo sprzeciwów opozycji, która wskazywała na niekonstytucyjność poprawki, przepis znalazł się w projekcie i został przyjęty.

Źródło: money.pl

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)