Trwa ładowanie...
20-07-2015 15:56

Pociąg opóźniony siedem godzin. Pasażerowie, w tym dzieci, nie dostali napojów ani prowiantu

23 pociągi odwołane, a kilkaset opóźnionych, niektóre nawet po kilka godzin - to wynik burz i nawałnic, które przeszły nad Polską, zrywając trakcje i przewody elektryczne. Jak informuje TVP Info, pociąg "Uznam" relacji Kraków-Świnoujście spóźnił się ponad siedem godzin i dojechał do celu w poniedziałek po południu. Jechały nim m.in. dzieci wracające z kolonii i obozów do domu. Mimo gigantycznego opóźnienia, nikt nie zadbał o zapewnienie pasażerom napojów czy jedzenia.

Pociąg opóźniony siedem godzin. Pasażerowie, w tym dzieci, nie dostali napojów ani prowiantuŹródło: WP.PL, fot: Zenon Kubiak
d3h0rvy
d3h0rvy

Atmosfera była nerwowa - podróżujący narzekali na brak kontaktu z załogą pociągów. Nie dostawali odpowiedzi na pytania, co się dzieje, ani kiedy pociąg ruszy. Byli także obruszeni brakiem zainteresowania ze strony przewoźnika, który mimo przedłużającej się w nieskończoność podróży, nie dostarczył pasażerom prowiantu.

Spore napięcie panowało też na peronie, gdzie na swoje dzieci wracające z wyjazdów czekali niespokojni rodzice.

W wyniku burz, które przeszły nad Polską zginęła jedna osoba, a 17 zostało rannych. Uszkodzeniom uległo 795 budynków, w tym 456 mieszkalnych. W całym kraju strażacy interweniowali ponad 5,8 tys. razy. Premier Ewa Kopacz zwołała spotkanie z przedstawicielami Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

d3h0rvy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h0rvy
Więcej tematów