Trwa ładowanie...

Pobicie 14-letniej uczennicy. Jest śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez nauczycieli

Prokuratura zbada, czy pracownicy szkoły, w której doszło do pobicia 14-letniej uczennicy, dopełnili wszystkich obowiązków. Śledczy przeanalizują też kwestie związane z nieudzieleniem pomocy dziewczynie.
Share
Pobicie nastolatki w Gdańsku
Pobicie nastolatki w GdańskuŹródło: WP.PL, Fot: Karolina Rogaska
d441zfd

Śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Tatiana Paszkiewicz, sprawa będzie badana pod kątem ewentualnego braku właściwej opieki czy też braku zapewnienia bezpieczeństwa.

W czwartek policja otrzymała zgłoszenie o bójce przed szkołą na gdańskim Chełmie. Na miejscu zdarzenia, przed szkołą, policjanci znaleźli pobitą 14–letnią dziewczynkę. Pogotowie przewiozło ją do szpitala. Nastolatka doznała obrażeń, które nie zagrażały jej życiu.

Sprawa wyszła na jaw w piątek, kiedy jedna z uczennic na portalu społecznościowym umieściła film z pobicia 14-latki. Grupa czterech dziewcząt bije, ciągnie za włosy i kopie po głowie siedzącą na chodniku dziewczynkę.

d441zfd

W sobotę dwie gimnazjalistki, które uczestniczyły w napaści na koleżankę zostały zatrzymane w policyjnej izbie dziecka. W poniedziałek zostały doprowadzone do Sądu Rodzinnego na przesłuchanie.

Jednocześnie prokuratura w komunikacie zaznaczyła, że z uwagi na szczególnie bulwersujący charakter zdarzenia, prokurator zgłosi udział w postępowaniu prowadzonym przed sądem dla nieletnich, jakie będzie toczyć w sprawie pobicia pokrzywdzonej.

d441zfd

Podziel się opinią

Share
d441zfd
d441zfd
Więcej tematów