WP

PO wciąż traci, kto zyskał najbardziej? Najnowszy sondaż

Platforma Obywatelska wciąż traci poparcie wyborców - wynika z ostatniego sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla "Faktów" TVN, choć w porównaniu z ostatnim badaniem spadek jest niewielki. Najwięcej zyskał SLD, poparcie dla PiS pozostało bez zmian.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PO wciąż traci, kto zyskał najbardziej? Najnowszy sondaż
(wptv-wybory)
WP

Gdyby wybory odbyły się w najbliższy weekend, 37% respondentów zagłosowałoby na Platformę Obywatelską. W porównaniu z ostatnim badaniem partia rządząca straciła dwa punkty procentowe.

Najwięcej zyskał Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który głos oddałoby 16% badanych. W ciągu ostatniego tygodnia partia ta zyskała trzy punkty procentowe. Prawo i Sprawiedliwość wskazało 29% respondentów, co oznacza, że poparcie dla tej partii pozostało bez zmian.

Poniżej progu wyborczego znalazło się ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza z 4% poparcia (wzrost o jeden punkt procentowy) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, które w sondażu uzyskało 3% głosów (ludowcy stracili dwa punkty procentowe).

WP

Głosują na PO, bo boją się PiS

Ponad połowa respondentów popierających Platformę (56%) na pytanie, czym kieruje się głosując na PO odpowiedziało, że boi się powrotu PiS do władzy. Niewiele mniej (48%) wskazało, że odpowiada im styl prowadzenia polityki przez Platformę.

Niemal jedna trzecia wyborców PO (30%) doceniła zdolność koalicyjną tej partii, natomiast 28% podoba się proponowana przez Platformę długofalową wizja rozwoju kraju.

28% badanych odpowiada program polityczny, a 27% program gospodarczy Platformy Obywatelskiej. 11% respondentów odpowiedziało, że podoba im się konsekwencja w realizacji obietnic wyborczych PO.

WP

Sondaż dla "Faktów" TVN zrealizował metodą telefoniczną na próbie 1001 osób MillwardBrown SMG/KRC.

Polub WP Wiadomości
WP
WP