Trwa ładowanie...
dd5rhwx
warszawa
23-08-2007 17:05

Po wakacjach zmiany w komunikacji miejskiej i podmiejskiej

Od września będą zmiany w rozkładach jazdy
metra, autobusów i tramwajów. Warszawski Zarząd Transportu
Miejskiego tłumaczy je końcem wakacji i większą liczbą osób
korzystających z komunikacji miejskiej w Warszawie i okolicach.

dd5rhwx
dd5rhwx

Od 1 września, ZTM w porozumieniu z władzami Legionowa, wprowadzi zmiany w układzie komunikacyjnym na terenie tego miasta. Uruchomiona zostanie nowa linia nr 731. Autobusy będą jeździły do Legionowa z warszawskiego Żerania.

Zmieni się także trasa linii nocnej N63. Od września autobusy będą jeździły z Dworca Centralnego do Legionowa następującymi ulicami: Warszawska, Sobieskiego, Piłsudskiego, Sowińskiego, Mickiewicza.

Ponadto na wniosek gminy Nieporęt okresowa linia podmiejska nr 804 zostaje przekształcona w linię stałą nr 735.

Od poniedziałku, 3 września uruchomiona zostanie linia nr 414 kursującą na trasie: Bródno-Podgrodzie, ul.Chodecką, Wyszogrodzką, Bartniczą, Wysockiego, Toruńską przez most Grota-Roweckiego i dalej al. Armii Krajowej, al. Prymasa Tysiąclecia, Bitwy Warszawskiej 1920 r., Grójecką, Dickensa na Szczęśliwice.

dd5rhwx

Zwiększona zostanie liczba kursów linii 145 w dni powszednie, a likwidacji ulegnie linia 345.

Trasa linii ekspresowej E-1 zostanie skrócona. Jak tłumaczy ZTM, zmiana ta podyktowana jest remontem kolejnego odcinka Krakowskiego Przedmieścia, który spowoduje znaczne utrudnienia w ruchu.

Ponadto, w celu poprawy połączenia osiedla Bródno ze stacją metra Dworzec Gdański, przywrócone zostanie kursowanie linii ekspresowej E-3 na trasie: Bródno-Podgrodzie, ul. Chodecka, Łojewska, Łabiszyńska, Kondratowicza, Św. Wincentego, Starzyńskiego przez most Gdański i dalej Słomińskiego do Dworca Gdańskiego, przez Słomińskiego, do Ronda Radosława.

Zostaje przywrócone kursowanie linii ekspresowej E-5 na dotychczasowej trasie, ale z nowym rozkładem jazdy.

Trasa linii zastępczej Z-1 zostanie wydłużona do ronda Wiatraczna w związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego na ul. Waszyngtona.

dd5rhwx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd5rhwx
Więcej tematów