Trwa ładowanie...
d2nve6m

Po "orlikach" czas na "delfinki". Urzędnicy planują budowę pływalni przyszkolnych na Dolnym Śląsku

Na Dolnym Śląsku powstanie pięć "delfinków" - niedużych przyszkolnych basenów. Prace przy ich budowie mogą ruszyć już na początku 2016 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po "orlikach" czas na "delfinki". Urzędnicy planują budowę pływalni przyszkolnych na Dolnym Śląsku
(Facebook, Fot: Wrocławski Park Wodny)
d2nve6m

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rozstrzygnął przetarg na firmę, która opracuje koncepcja powstania na Dolnym Śląsku sieci małych pływalni, które będą mieściły się obok szkół. Projekty związane z programem "Dolnośląski Delfinek" mają być gotowe do końca lipca, a pierwsze przetargi na budowę rozpisane powinny zostać jesienią.

- Już na początku przyszłego roku chcielibyśmy ruszyć z faktyczną budową pierwszych obiektów. "Dolnośląski Delfinek" jest kolejnym programem samorządu województwa zorientowanym na promocję sportu wśród mieszkańców, a już teraz jesteśmy w czołówce polskich regionów pod względem inwestycji w rozbudowę infrastruktury sportowej - mówi marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

Wybrana w przetargu firma ETC Architekci zajmie się analizą zapotrzebowania materiałów, kosztów budowy i eksploatacji obiektów, a także zaprojektuje wizualizację "delfinków". Jarosław Perduta z Urzędu Marszałkowskiego mówi, że choć koszty wybudowania jednego obiektu nie są na razie dokładnie znane, to nie powinny one przekroczyć kilku milionów złotych.

d2nve6m

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już na jesieni województwo planuje ogłosić przetargi na budowę pływalni. W pierwszym etapie ma powstać pięć niewielkich, kilkutorowych basenów przy obiektach szkolnych, jednak na chwilę obecną nie wiadomo, w jakich gminach znajdą się one.

Urząd Marszałkowski zakłada, że obiekty będą służyć wszystkim mieszkańcom danej gminy, nie tylko uczniom. Pojawiła się już propozycja, by czasie pozalekcyjnym udostępniać pływalnie pozostałym zainteresowanym.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2nve6m

Podziel się opinią

Share
d2nve6m
d2nve6m
Więcej tematów