Trwa ładowanie...

Po katastrofie nad Morzem Czarnym Rosja uziemiła wszystkie Tu-154

Wszystkie eksploatowane jeszcze w Rosji samoloty Tu-154 mają zakaz wykonywania lotów. Zakaz obowiązywać będzie do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy maszyny tego typu, która runęła do Morza Czarnego.

Share
Po katastrofie nad Morzem Czarnym Rosja uziemiła wszystkie Tu-154
Źródło: AFP, Fot: Alexander NEMENOV
diixsbb

Tu-154 używane są obecnie w Rosji tylko przez przewoźników państwowych: rząd, poszczególne resorty i koncerny z udziałem skarbu państwa.

Już wcześniej - 1 lipca 2011 roku - Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja) zaleciła przewoźnikom niepaństwowym wycofanie z eksploatacji maszyn Tu-154M. Federalna Służba Nadzoru w Sferze Transportu (Rostransnadzor) wstrzymała z kolei loty w Rosji samolotów Tu-154B.

diixsbb

Poszukiwania na Morzu Czarnym

W miejscu katastrofy niedaleko Soczi trwa akcja poszukiwawcza. Odnaleziono czarną skrzynkę samolotu. Płetwonurkowie znaleźli również kolejne ciała ofiar oraz dużo części rozbitej maszyny.

Jak dotąd wydobyto 13 ciał i 156 fragmentów ciał ofiar katastrofy. Szczątki są transportowane do Moskwy, gdzie w tamtejszym instytucie medycyny sądowej są poddawane identyfikacji.

Gazeta "Kommiersant", powołując się na własne źródła, pisze, że w sprawie upadku samolotu do morza pojawiła się główna wersja - błąd pilota. Załoga w trakcie startu próbowała ponoć zbyt szybko wznieść samolot w powietrze. W efekcie maszyna straciła prędkość i zamiast wzlatywać zaczęła spadać do morza.

oprac. A. Jastrzębski

diixsbb

Podziel się opinią

Share
diixsbb
diixsbb
Więcej tematów