Trwa ładowanie...
d4jgv7e

Po awanturze w sali BHP w Gdańsku. Radomir Szumełda pozwał Karola Guzikiewicza.

Działacz KOD Radomir Szumełda postanowił pozwać do sądu wiceszefa stoczniowej "Solidarności" Karola Guzikiewicza. O co chodzi? O szarpaninę w sali BHP w Stoczni Gdańskiej. Zdaniem Szumełdy związkowiec naruszył jego nietykalność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radomir Szumełda pozwał wiceszefa stoczniowej "Solidarności" Karola Guzikiewicza
Radomir Szumełda pozwał wiceszefa stoczniowej "Solidarności" Karola Guzikiewicza (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
d4jgv7e

"Po namyśle oraz po naradzie z moim prawnikiem zdecydowałem się złożyć prywatny akt oskarżenia przeciwko Karolowi Guzikiewiczowi, który naruszył moją nietykalność osobistą podczas spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim w Sali BHP Stoczni Gdańskiej 20 maja 2018 roku" - napisał na swoim profilu na Facebooku Szumełda, prywatnie ojciec chrzestny wnuka Donalda Tuska.

Pozew to pokłosie awantury, do której doszło podczas spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami gdańska w sali BHP. Po wystąpieniu premiera Magda Filiks z Komitetu Obrony Demokracji zapytała Mateusza Morawieckiego o osoby niepełnosprawne, które protestują w Sejmie. To wywołało oburzenie zwolenników PiS. "Won", "wynocha", "do domu", "ubeckie metody" - zaczęli krzyczeć do przedstawicieli KOD i Obywateli RP.

d4jgv7e

Ci z kolei wywiesili transparenty "PiS to Pic" i "Pycha i Szmal". - Oblewano nas wodą, lżono, szarpano, a teraz nazywa się nas zbrojnymi bojówkami, a jedyne, co mieliśmy, to wydania Konstytucji - opowiadał WP Szumełda.

Działacza KOD z sali chciał wyciągnąć wiceszef stoczniowej "Solidarności" Karol Guzikiewicz. Szarpaninę między mężczyznami uwieczniono na nagraniu, które na swoim profilu na Facebooku zamieścił Szumełda.

- Jakim prawem mnie pan napada? - na nagraniu widać, jak związkowiec próbuje wyprowadzić Szumełdę. - Chodź, pogadamy, jesteś u mnie, a nie u siebie - mówi Guzikiewicz. - Ubeckie metody, won - słychać na nagraniu. - Lepiej być zadymiarzem, niż szambiarzem - skwitował awanturę Guzikiewicz.

d4jgv7e

Część mediów winę za wybuch awantury zrzuca na Radomira Szumełdę. Działacz KOD poinformował, że wezwał je do "zaprzestania rozpowszechniania kłamliwych informacji" i do publikacji sprostowania oraz przeprosin.

Zobacz także: Kamiński: Macierewicz o zdrowiu Kaczyńskiego

Karol Guzikiewicz nie chce komentować sprawy. - Jak ruszy proces to będziemy rozmawiać w sądzie - powiedział Radiu Gdańsk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jgv7e

Podziel się opinią

Share

d4jgv7e

d4jgv7e
Więcej tematów