Trwa ładowanie...
d3tmkqi
szkody

Po 3-minutowej wichurze szkody na 100 tys. zł

Na blisko 100 tys. zł zostały oszacowane uszkodzenia budynków w miejscowości Bachmackie Kolonie w gminie Suchowola (Podlaskie), nad którą przeszła gwałtowna 3-minutowa wichura. Szkody materialne są w dwóch gospodarstwach.
Share
d3tmkqi

Jak powiedział rzecznik prasowy podlaskich strażaków Marcin Janowski, w gospodarstwie, w którym wichura uszkodziła dachy w trzech budynkach gospodarczych (jeden dach został zerwany całkowicie, a jego fragmenty zostały rozniesione na obszarze około kilometra), straty oszacowano na 80 tys. zł.

W drugim, gdzie kilka drzew spadło na oborę, a wiatr zniszczył sad, straty sięgają 15 tys. zł. Wiatr powalił wiele drzew przy drogach i w lesie - poinformowała Straż Pożarna.

Aby umożliwić dojazd, jeszcze w nocy strażacy usuwali z okolicznych dróg powalone przez wichurę drzewa; było ich ok. 50. W środę od rana prace są tam kontynuowane. W trzech miejscach usuwane były drzewa na obszarze łącznie ponad 1,5 ha, a straty prywatnych właścicieli oszacowano na 13 tys. zł.

d3tmkqi

Według świadków, potężna wichura przeszła nad miejscowością ok. godz. 19 we wtorek i trwała tylko około trzech minut, towarzyszył jej deszcz. Szkody miały miejsce w pasie o szerokości około pół kilometra i długości trzech kilometrów.

Nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. W jednym z gospodarstw, gdzie zanotowano straty materialne, pokaleczona szkłem z potłuczonej szyby została ok. 50-letnia kobieta, ale rany jej twarzy nie są groźne.

d3tmkqi

Podziel się opinią

Share
d3tmkqi
d3tmkqi
Więcej tematów