"Płytka wyobraźnia to kalectwo"
Rusza już VIII edycja kampanii "Płytka wyobraźnia to kalectwo" organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Celem kampanii jest ostrzeżenie młodych ludzi przed tragicznymi i często nieodwracalnymi skutkami nieprzemyślanych skoków do wody.
21.06.2008 | aktual.: 21.06.2008 12:55
Jak poinformowało Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, w ramach kampanii "Płytka wyobraźnia to kalectwo" nadawane będą spoty telewizyjne. O kampanii informować będą także reklamy prasowe, billboardy rozmieszczone na Pomorzu, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków nad wodą oraz reklamy w warszawskim metrze.
Dodatkowo partnerzy kampanii: Straż Miejska, Straż Pożarna, WOPR, Polski Związek Kajakowy, Polski Związek Żeglarski, PKP Przewozy Regionalne, PKP Dworce Kolejowe, PKS Warszawa oraz ZHP rozmieszczą na terenie całej Polski ponad sześć tysięcy plakatów.
Jak poinformował prezes organizacji Piotr Pawłowski, oprócz inauguracji kampanii, z początkiem lipca stowarzyszenie rozpoczyna przyjmowanie wniosków w ramach Funduszu Pierwszy Krok. Fundusz działa na terenie województw: mazowieckiego, małopolskiego, lubuskiego oraz pomorskiego.
Stypendia przyznajemy osobom, które doznały uszkodzenia kręgosłupa w wyniku skoku do wody lub wypadku drogowego, by ułatwić im powrót do normalnego, aktywnego życia. W ramach Funduszu można ubiegać się o dofinansowanie m.in. na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i komputerowego, oprogramowania, szkolenie, kurs, czy likwidację barier architektonicznych w mieszkaniu wnioskodawcy - wyjaśnił Pawłowski.
Przypomniał, że w ciągu sześciu lat istnienia Funduszu przyznanych zostało 49 stypendiów na łączną kwotę 170 tys. zł.
Jak dodał, w tym roku, dzięki zmianom w regulaminie, grupa potencjalnych beneficjentów Funduszu Pierwszy Krok została rozszerzona o osoby, które doznały uszkodzenia kręgosłupa nie dalej niż 10 lat wstecz od złożenia wniosku, a nie jak dotychczas 5 lat. Ponadto w nowej edycji można starać się o środki na pokrycie wkładu własnego wymaganego we wnioskach o dofinansowanie składanych w instytucji publicznych.
Dodatkowe informacje dot. kampanii Płytka wyobraźnia to kalectwo oraz Funduszu Pierwszy Krok dostępne są na stronach internetowych: www.plytkawyobraznia.pl; www.niepelnosprawni.pl; www.sueryder.pl.