Trwa ładowanie...
d423i4k
d423i4k
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Płyta z grobu Jana Pawła II jest już w Krakowie

Do Krakowa dotarła już płyta z watykańskiego grobu Jana Pawła II. W piątek zostanie ona przewieziona do nowo wybudowanego kościoła w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie-Łagiewnikach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d423i4k

Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach bp Jan Zając poinformował, że o przywiezieniu płyty nagrobnej wie od kierowców, którzy przewozili ją samochodem z Watykanu.

- Kierowcy mówią, że przyjechali, ale jeszcze płyty nie widziałem - zaznaczył bp Zając. Dodał, że płyta z grobu Ojca Świętego będzie teraz czekać na powrót z Watykanu metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza.

Dyrektor Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" ks. Jan Kabziński powiedział, że płyta w najbliższy piątek trafi do łagiewnickiego centrum.

d423i4k

Płyta pochodzi z grobu Jana Pawła II w Grotach Watykańskich. Nowy grób błogosławionego Jana Pawła II znajduje się w Kaplicy Świętego Sebastiana w bazylice watykańskiej. Trumna ze szczątkami papieża została tam złożona w poniedziałek wieczorem.

Uroczystości związane ze złożeniem relikwii błogosławionego Jana Pawła II zaplanowano w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" na 11 czerwca. Znajdzie się tam relikwiarz w kształcie monstrancji z ampułką z krwią papieża.

Położone na terenie tzw. Białych Mórz, terenie poprzemysłowym po dawnych Zakładach Sodowych Solvay, gdzie podczas okupacji pracował Karol Wojtyła, Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" ma służyć utrwalaniu pamięci o papieżu i promocji jego dziedzictwa. Zostało powołane 2 stycznia 2006 r. W ramach Centrum mają powstać m.in.: kościół, Instytut Jana Pawła II, multimedialne muzeum, Centrum Szkolenia Wolontariatu i sale konferencyjne.

d423i4k

Podziel się opinią

Share

d423i4k

d423i4k
Więcej tematów