Trwa ładowanie...
d1p8ngd
04-05-2011 10:09

Płyta z grobu Jana Pawła II jest już w Krakowie

Do Krakowa dotarła już płyta z watykańskiego grobu Jana Pawła II. W piątek zostanie ona przewieziona do nowo wybudowanego kościoła w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie-Łagiewnikach.

Share
d1p8ngd

Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach bp Jan Zając poinformował, że o przywiezieniu płyty nagrobnej wie od kierowców, którzy przewozili ją samochodem z Watykanu.

- Kierowcy mówią, że przyjechali, ale jeszcze płyty nie widziałem - zaznaczył bp Zając. Dodał, że płyta z grobu Ojca Świętego będzie teraz czekać na powrót z Watykanu metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza.

Dyrektor Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" ks. Jan Kabziński powiedział, że płyta w najbliższy piątek trafi do łagiewnickiego centrum.

Płyta pochodzi z grobu Jana Pawła II w Grotach Watykańskich. Nowy grób błogosławionego Jana Pawła II znajduje się w Kaplicy Świętego Sebastiana w bazylice watykańskiej. Trumna ze szczątkami papieża została tam złożona w poniedziałek wieczorem.

d1p8ngd

Uroczystości związane ze złożeniem relikwii błogosławionego Jana Pawła II zaplanowano w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" na 11 czerwca. Znajdzie się tam relikwiarz w kształcie monstrancji z ampułką z krwią papieża.

Położone na terenie tzw. Białych Mórz, terenie poprzemysłowym po dawnych Zakładach Sodowych Solvay, gdzie podczas okupacji pracował Karol Wojtyła, Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" ma służyć utrwalaniu pamięci o papieżu i promocji jego dziedzictwa. Zostało powołane 2 stycznia 2006 r. W ramach Centrum mają powstać m.in.: kościół, Instytut Jana Pawła II, multimedialne muzeum, Centrum Szkolenia Wolontariatu i sale konferencyjne.

d1p8ngd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p8ngd
d1p8ngd
Więcej tematów