Trwa ładowanie...

"Pluszak za zastrzyk" - akcja dla dzieci z oddziału onkologii

12-letni Kuba przegrał walkę z chorobą, ale dzięki swojemu marzeniu nadal żyje w sercach wielu osób i niesie radość. To on jest inicjatorem akcji "Pluszak za zastrzyk".

"Pluszak za zastrzyk" - akcja dla dzieci z oddziału onkologiiŹródło: Facebook / Oficjalna Strona Akcji
d26ptsq
d26ptsq

Na jak wielkie cierpienie i ból narażone są dzieci z oddziałów onkologii wiedzą nie tylko oni sami, ale także ich najbliżsi. Dając im największe wsparcie w postaci swojej obecności, poświęcają im całe swoje codzienne życie. Każdy rodzic walczy do końca o swoje dziecko, mając nadzieję na jego uzdrowienie. Czasem jednak życie przynosi inny scenariusz.

12-letni Kuba Górski marzył, żeby pomagać innym, dlatego zainicjował akcję "Pluszak za zastrzyk", która niesie radość i ukojenie chorym dzieciom. Niestety, chłopiec we wrześniu tego roku przegrał półtoraroczną walkę z chorobą. Jednak dzięki niemu i jego mamie, dzieciom na oddziale onkologii żyje się lepiej. Razem z Kubą poprosili o pomoc Fundację "Nasze Dzieci" przy Kl. Onk. w IPCZD, która dziś patronuje akcji zbierania pluszaków. Mama Kuby wraz z mamami innych chorych dzieci kontynuują tę tradycję.

Jak zwykły, mały pluszak może pomóc?
- Reakcja maluchów to taki piękny, mały cud. Zamiast krzyku, płaczu i strachu przed gabinetem zabiegowych, jest ciekawość i radość, że nasze waleczne dzieciaczki dostaną upominek - opowiada WP.PL mama Kuby.

Zobacz też: Malowanie korytarzy w CZD

W ramach tego wydarzenia zbierane są przeróżne drobne zabawki i upominki, którymi pielęgniarki po zabiegach medycznych czy zmianie opatrunków w gabinecie zabiegowym, mogą obdarować swoich pacjentów

d26ptsq

- Otrzymanie pluszaka, zabawki, czy nawet naklejki z napisem "Dzielny Pacjent" ma ogromne znaczenie dla dziecka poddawanego często nieprzyjemnym zabiegom medycznym. Jest to pozytywne wzmocnienie, które może zmniejszyć stres i strach u małego pacjenta - mówi WP.PL Emilia Zyskowska Koordynator w Fundacji "Nasze Dzieci" przy Kl. Onk. w IPCZD

Każdy może zorganizować zbiórkę. Można to zrobić w szkole, w przedszkolu czy w osiedlowym klubie zabaw dla dzieci. Ważne, aby rzeczy były nowe, gdyż na oddziale onkologii obowiązuje sterylność. Zebrane zabawki należy przesłać na adres fundacji:

Fundacja "Nasze Dzieci" przy Kl. Onk. w IPCZD
Al. Dzieci Polskich 20 lok A120
04-730 Warszawa

d26ptsq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26ptsq
Więcej tematów