PolskaPLD nie jest już klubem sejmowym

PLD nie jest już klubem sejmowym

W Sejmie przestał istnieć klub Partii Ludowo-Demokratycznej. Szef PLD Roman Jagieliński powiedział, że klub opuścili Stanisław Głębocki i Franciszek Franczak. Teraz PLD liczy w Sejmie tylko 13 posłów, a do utworzenia klubu koniecznych jest co najmniej 15.

24.08.2004 | aktual.: 24.08.2004 18:27

Po odejściu Głębockiego i Franczaka posłowie PLD zasilili szeregi parlamentarzystów niezrzeszonych. Jagieliński nie chciał jednak powiedzieć, czy zarejestruje koło PLD, czy będzie szukał brakujących posłów, by móc znów utworzyć klub.

Na razie jestem cierpliwy, a podczas tego tygodnia niczego nadzwyczajnego i tak raczej nie zwojujemy - powiedział Jagieliński.

Nie potrafił także wytłumaczyć powodów odejścia Głębockiego i Franczaka z klubu PLD. Zarówno Głębocki, jak i Franczak twierdzili, że muszą znaleźć miejsce dla siebie. Niech więc szukają - poinformował.

Klub PLD istniał w Sejmie zaledwie kilka tygodni. Wcześniej wchodzący w jego skład posłowie tworzyli Federacyjny Klub Parlamentarny. W ciągu tego czasu miał już kilkakrotnie problemy z zachowaniem swojego statusu. Pod koniec lipca klub Jagielińskiego opuścił Zbigniew Witaszek. Wówczas szeregi PLD zasilił b. poseł UP Janusz Lisak.

FKP powstał w styczniu tego roku. Utworzyli go posłowie z koła PLD, Polskiej Racji Stanu, Chrześcijańskiej Demokracji, Krajowej Partii Emerytów i Rencistów oraz niezrzeszeni - którzy wcześniej byli w klubach SLD i Samoobrony.

Pod koniec czerwca FKP opuścił lider KPEiR Tomasz Mamiński oraz b. poseł SLD Mariusz Łapiński, którzy głosowali przeciw wotum zaufania dla rządu Marka Belki. W czerwcowym głosowaniu klub FKP był za udzieleniem wotum Belce.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)