Trwa ładowanie...
d2qe5m5

Płażyński i Dyduch o zmianach w rządzie

Maciej Płażyński z Platformy Obywatelskiej powiedział w Polskim Radiu, że zmiany na stanowiskach ministerialnych są świadectwem różnic w rządzie i szukaniem pomysłów na poprawę sondaży SLD.

Share
d2qe5m5

Niepokój Płażyńskiego budzą zwłaszcza wypowiedzi Grzegorza Kołodki sprzed kilku tygodni odnośnie deficytu budżetowego. Kołodko mówił wówczas, że głównym problemem jest nie deficyt, ale tempo rozwoju.

Szef PO powiedział też, że zmiana na stanowisku ministra sprawiedliwości jak i ministra kultury była od dawna potrzebna. Odnosząc się do powołania Grzegorza Kurczuka na stanowisko ministra sprawiedliwości Płażyński powiedział, że skoro Leszek Miller ma kłopot z notowaniami rządu, a także opinią własnych szeregów, to szuka konsolidacji, stąd uznanie dla bardzo krytycznie nastawionego Grzegorza Kurczuka.

Sekretarz Generalny SLD Marek Dyduch wyraził nadzieję, że po objęciu funkcji ministra finansów przez Grzegorza Kołodkę pojawią się w gospodarce nowe impulsy.

Dyduch uznał za niesłuszne obawy Macieja Płażyńskiego, że będą rosnąć nadmiernie wydatki. Powiedział, że jeśli chodzi o planowany przez Marka Belkę deficyt nie sądzi, aby Grzegorz Kołodko wprowadził tu radykalne zmiany.

Podkreślił przy tym, że muszą być nowe impulsy do pobudzenia gospodarki, a to wiąże się nie ze wzrostem deficytu lecz odpowiednim rozłożeniem wydatków. (an)

d2qe5m5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qe5m5
d2qe5m5
Więcej tematów