Trwa ładowanie...
d1wx9gc

Platforma: apel o zawieszenie subwencji dla partii

Liderzy Platformy (PAP/ Przemek Wierzchowski)
Platforma Obywatelska zaapelowała w piątek do ugrupowań, które znajdą się w przyszłym parlamencie, aby przynajmniej na rok zawiesiły przepisy o finansowaniu partii politycznych z budżetu.

d1wx9gc
d1wx9gc

Apelujemy do partii politycznych, szczególnie w przeddzień bolesnych cięć budżetowych, o podjęcie w przyszłym parlamencie inicjatywy ustawodawczej, której celem byłoby zawieszenie przynajmniej na najbliższy rok - kiedy nadal będziemy się borykać z trudnościami - przepisów o finansowaniu partii politycznych z budżetu - powiedział Donald Tusk.

Kwoty, które budżet w ten sposób zaoszczędzi, mają wymiar praktycznej pomocy, nie tylko w takich sprawach jak powódź. Mówimy o pieniądzach, których - przy dzisiejszych kłopotach budżetowych - żaden polityk nie śmie już nazwać małymi pieniędzmi - podkreślił Tusk.

Według nowych przepisów o finansowaniu partii politycznych, partie w większym niż dotychczas stopniu będą finansowane z budżetu państwa. Przez cztery lata kadencji parlamentu subwencje otrzymają te partie, które w wyborach osiągną co najmniej 3% poparcia. W ten sposób finansowane będą też partie, które nie dostaną się do parlamentu. (aw)

d1wx9gc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wx9gc
Więcej tematów