Trwa ładowanie...
31-01-2016 06:45

Plany nowego szefa PO Grzegorza Schetyny

• Przegląd partyjnych szeregów i aktywności od 2010 roku oraz utworzenie wspólnego dla partii i klubu parlamentarnego biura prasowego
• To pierwsze działania, jakie zamierza podjąć nowy przewodniczący PO Grzegorz Schetyna

Share
Plany nowego szefa PO Grzegorza SchetynyŹródło: Newspix, fot: MACIEJ GOCLON
d210wsk

W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową polityk wyjaśnia, że o partyjnym audycie wspominał już podczas kampanii. Przegląd ma dotyczyć aktywności wszystkich szczebli partyjnych, począwszy od wyborów samorządowych w 2010 roku, do parlamentarnych w 2015. Chcę mieć skalę porównawczą, czy Platforma się rozwija, czy traci i jakie są tego powody - powiedział lider PO.

Jeśli chodzi o tworzenie biura prasowego, to Grzegorz Schetyna wyjaśnia, że ma ono koordynować obecność polityków Platformy w mediach. - Ma być wspólny przekaz - wyjaśnia. Jak mówi, chodzi o pokazanie, że Platforma jest alternatywą dla PiS-u. Dodaje, ze wyjazdowy klub pokazał potencjał i doświadczenie ludzi PO.

Grzegorz Schetyna poinformował, że w nadchodzącym tygodniu ma się zebrać zarząd krajowy PO, a za dwa tygodnie odbędzie się posiedzenie Rady Krajowej partii. Podczas wystąpienia po ogłoszeniu wyniku wewnątrzpartyjnych wyborów, Grzegorz Schetyna zapowiedział utworzenie Klubów Obywatelskich w każdym powiecie oraz powołanie gabinetu cieni.

Latem ma się odbyć konwencja, która przyjmie nowy program Platformy Obywatelskiej.

d210wsk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d210wsk
Więcej tematów