Trwa ładowanie...
31-07-2015 21:59

Plajta biura podróży Intertour. Koniec marzeń o wakacjach

Biuro podróży Intertour ogłosiło niewypłacalność. Dziesiątki jego klientów, z których wielu miało spakowane walizki i szykowało się do wyjazdu, czują się oszukane. Według informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na wycieczkach zagranicznych przebywa 179 klientów tego biura. Będą oni w najbliższych dniach wracać do kraju.

Share
Plajta biura podróży Intertour. Koniec marzeń o wakacjachŹródło: Flickr.com
d1ov878

Wielu klientów biura podróży Intertour o tym, że nigdzie nie pojadą dowiedziało się zaledwie kilka godzin przed wyjazdem. Przedtem wielokrotnie zapewniano ich, że wszystko jest w porządku.

W piątek firma, która miała swoją siedzibę w Krakowie, złożyła w małopolskim urzędzie marszałkowskim oświadczenie o niewypłacalności. "Intertour posiada gwarancję ubezpieczeniową w związku z działalnością wykonywaną przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych wystawioną przez Towarzystwo Ubezpieczeń Inter Polska obejmującą ochroną umowy o organizowanie imprez turystycznych, zawarte w okresie jej obowiązywania (od dnia 1 sierpnia 2014 r. do dnia 31 lipca 2015 roku). Środki z gwarancji ubezpieczeniowej zostaną uruchomione na pokrycie kosztów powrotu klientów do kraju oraz zwrot wpłat wniesionych przez klientów z tytułu zawartych umów na organizację imprez turystycznych, które nie zostały zrealizowane" - czytamy w komunikacie urzędu marszałkowskiego.

Według przekazanych informacji, w niedzielę autokarami wrócą 74 osoby: 29 turystów z Bułgarii, 26 z Chorwacji i 19 z Czarnogóry. Kolejne powroty z tych samych kierunków zaplanowano na 7 sierpnia - 96 osób oraz 12 sierpnia - 9 osób. Przedstawiciele urzędu zaznaczają, że liczba powracających może się zmieniać, bo listy są aktualizowane na bieżąco.

Kolejnych ok. 250 klientów krakowskiego biura podpisało umowy i wpłaciło pieniądze na wycieczki, ale jeszcze z nich nie skorzystało. Mogą oni ubiegać się o zwrot wpłat za niezrealizowane imprezy turystyczne bezpośrednio u ubezpieczyciela.

Wszelkie informacje na ten temat i formularz zgłoszenia szkody z umowy gwarancji ubezpieczeniowej są dostępne na stronie www.malopolskie.pl.

d1ov878
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ov878
Więcej tematów