PolskaPłać za radio w aucie

Płać za radio w aucie

Masz prywatną firmę i samochód na nią zarejestrowany? Musisz opłacać abonament za radioodbiornik samochodowy - podaje "Super Express". Prawo (art. 48 ustawy o radiofonii i telewizji) nakłada na przedsiębiorców obowiązek rejestracji odbiorników radiowych i telewizyjnych także tych w samochodach zapisanych na firmę i opłacania za nie abonamentu: 4,95 zł za każdy - pisze dziennik.

16.08.2004 | aktual.: 16.08.2004 06:59

"To obowiązuje wszystkich właścicieli firm" - mówi Rafał Kontowski z departamentu prawnego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. "To chore! Szukają sposobu, by z człowieka wyciągnąć ostatnią złotówkę. Nie będę płacić!" - złości się Wojciech Stańczyk (45 l.), sprzedawca z warszawskiego bazaru. Jak informuje "Super Express", wiadomość zirytowała też Tadeusza Stasiówa (52 l.), warszawskiego taksówkarza. "Płacę abonament za odbiornik w domu i to mój wkład w finansowanie publicznej telewizji i radia. Nie dam ani złotówki więcej!" - mówi.

Rafał Kontowski, prawnik KRRiTV: "Za radioodbiornik i telewizor w domu ci panowie muszą płacić abonament jako osoby prywatne. Ale firmy to oddzielna sprawa. Za odbiorniki w firmie, a więc i w firmowym samochodzie, trzeba płacić oddzielnie". "Osoby prywatne opłacają abonament radiowo-telewizyjny - 15,40 zł miesięcznie, niezależnie od liczby używanych telewizorów i radioodbiorników. Nie powinny więc dodatkowo płacić za radio w samochodzie" - podaje "Super Express".

"Poczta Polska, która ma obowiązek kontroli rejestrowania odbiorników i opłacania abonamentu, rozpoczęła już kontrole. Na razie sprawdza firmy, wkrótce przyjdzie pora na mieszkania prywatne" - ostrzega gazeta. "Nie planujemy na razie kontroli samochodów służbowych" - mówi Marcin Anaszewicz, rzecznik Poczty Polskiej. "Bierzemy jednak pod uwagę, że nasze harmonogramy kontroli mogą zostać uzupełnione o tego rodzaju działania". (PAP)

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)