Trwa ładowanie...
25-09-2014 10:25

Piuska papieża Franciszka sprzedana za prawie 90 tys. euro

Za 89,5 tys. euro sprzedano na aukcji internetowej, zorganizowanej przez włoską stację telewizyjną, piuskę papieża Franciszka - podały w czwartek włoskie media. Cała suma zostanie przekazana szpitalowi w Demokratycznej Republice Konga.

Share
Piuska papieża Franciszka sprzedana za prawie 90 tys. euroŹródło: PAP/EPA, fot: CLAUDIO PERI
d16ssbd

Z inicjatywą sprzedaży papieskiej piuski wystąpiła redakcja popularnego programu interwencyjno-rozrywkowego "Le Iene", nadawanego przez telewizję komercyjną Mediaset.

Zapewniono, że nakrycie głowy jest najprawdziwsze. Na dowód zaprezentowane zostało nagranie z audiencji generalnej Franciszka, na którym wyraźnie widać chwilę przekazania piuski.

Zwyczajem stało się to, że pielgrzymi przychodzą na spotkania z papieżem z piuskami, kupionymi w rzymskich sklepach. Niektórym w trakcie objazdu papamobile po placu Świętego Piotra udaje się wymienić nimi z papieżem, który oddaje swoją piuskę i zakłada na głowę tę podarowaną. Tak też było w przypadku wysłannika włoskiej telewizji.

d16ssbd

Licytacja na portalu aukcyjnym trwała tydzień. Cena wywoławcza wynosiła 1 euro. Już po 12 godzinach osiągnęła 89,5 tys. euro. Za tę sumę kupił ją po kilku dniach anonimowy na razie nabywca.

Kwota ta zostanie przekazana szpitalowi w jednej z wiosek w Demokratycznej Republice Konga, który prowadzą włoskie zakonnice. Placówka ta specjalizuje się w opiece nad matkami i ich dziećmi. Szpital niesie też pomoc i udziela schronienia uchodźcom z ogarniętej wojną Republiki Środkowoafrykańskiej.

d16ssbd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16ssbd
Więcej tematów