Trwa ładowanie...

PiS triumfuje drugi dzień z rzędu. Sondaż

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w ten weekend, zwyciężyłaby w nich Zjednoczona Prawica z poparciem rzędu 42,2 proc. Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Europejska, na którą chce głosować 39,3 proc. respondentów - wynika z sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl.
Share
PiS triumfuje też w sondażu parlamentarnym
PiS triumfuje też w sondażu parlamentarnymŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d1mnmm8

PiS poprawił swój wynik względem poprzedniego badania o 3,7 pkt. proc. Koalicja Europejska również zanotowała wzrost - o 5,9 pkt. proc.

Na trzecim miejscu uplasowała się Wiosna Roberta Biedronia, którą popiera 6,1 proc. ankietowanych. Zaliczyła spadek w porównaniu do lutego o 4,1 pkt. proc.

Próg przekracza jeszcze ruch Kukiz'15, na który chce głosować 5,2 proc. badanych (o 1,8 pkt. proc. mniej niż w poprzednim badaniu).

Zgodnie z tymi prognozami, PiS uzyskałoby w PE 24 mandaty, a Koalicja Europejska - 22. Zarówno Wiosna oraz ruch Pawła Kukiza mogłyby liczyć na 3 mandaty.

d1mnmm8

Badanie przeprowadzono w dniach 20-21 marca 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1005 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaki komitet wyborczy.

Kolejny sondaż, kolejny triumf PiS

To drugi sondaż opublikowany na łamach DoRzeczy.pl w ten weekend. Sobotni dotyczył wyborów parlamentarnych. W nim również wygrywało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem rzędu 42,6 proc. Na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska z wynikiem 26,7 proc.

Ostatnie miejsce na podium należało do partii Wiosna Roberta Biedronia, która mogła liczyć na 6,4 proc. głosów. Swoją reprezentację w Sejmie miałyby jeszcze Kukiz'15 - 6,3 proc. (-1,3 pkt. proc.) i PSL - 5,3 proc. (-0,3 pkt. proc.).

d1mnmm8

Zobacz także: Patryk Jaki zapowiada pierwszą aktywność w PE. "Koledzy przecierają oczy ze zdumienia"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mnmm8

Podziel się opinią

Share
d1mnmm8
d1mnmm8
Więcej tematów