Trwa ładowanie...
d1y1sck

PiS powoli odbudowuje przewagę. Nowy sondaż

Platforma Obywatelska goni obóz rządzący, a SLD mocno trzyma się swojego miejsca w Sejmie. Właśnie opublikowano nowy sondaż partyjny na zlecenie TVN.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Partia Jarosław Kaczyńskiego nadal jest liderem sondaży
Partia Jarosław Kaczyńskiego nadal jest liderem sondaży (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1y1sck

Po długim okresie stabilnych i wysokich notowań PiS przyszły spadki w sondażach. Ale wygląda na to, że pozycja partii rządzącej powoli się odbudowuje. Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla TVN wynika, że 33 procent badanych zagłosowałoby na koalicję Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski. To o 5 pkt. proc. więcej, niż w ub. miesiącu.

   WP.PL
(WP.PL)

Ale partia Jarosława Kaczyńskiego ma powody do niepokoju. Drugie miejsce w sondażu zajmuje PO z wynikiem 25 proc. Jej pozycja wzrosła o 3 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

d1y1sck

Na trzecim miejscu w sondażu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej. SLD głosami Polaków weszłoby do Sejmu, mając 8 proc. poparcia. To spadek o 1 pkt proc., jeśli zestawimy wynik partii z notowaniami sprzed miesiąca.

Do Sejmu weszłaby również Nowoczesna z poparciem 6 proc. Polaków oraz Kukiz'15 z wynikiem 5 proc. Tuż pod kreską jest Wolność Janusza Korwin-Mikkego (4 proc.). O jeden mniej pkt. proc. przypadł Razem (3 proc.).

Zobacz także: Kamiński o prezesie PiS. "Całkowicie utracił kontrolę"

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1y1sck

Podziel się opinią

Share
d1y1sck
d1y1sck
Więcej tematów